Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Elewacja domu
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Informacje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

lapkow



Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 604

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 6:47 pm    Temat postu: Elewacja domu Odpowiedz z cytatem

Hej! Na jaką elewacje zdecydowaliście się w przypadku Waszych domów? Ja już sam nie wiem, czytam sobie https://www.stukpuk.pl/blog/tynk-mozaikowy-prosty-sposob-na-elegancka-elewacje/ o tynku mozaikowym. Wygląda to całkiem fajnie, ale jak z kładzeniem i kosztami? Co jest stosunkowo najbardziej ekonomiczne i prezentuje się dobrze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

astronom



Dołączył: 22 Gru 2017
Posty: 843

PostWysłany: Pon Maj 28, 2018 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może zainteresuje cię ta propozycja https://budujmy.eu/product-pol-2279-Alpol-AT-319-Tynk-mineralny-modelowany-bialy-Drewno-25-kg.html Mi podobaja się ciemne tynki, a ten można malować dowolnymi kolorami, dlatego bym dokupił do niego impregnatem koloryzujący.
Zużycie tego tynku kształtuje się 2,5 do 5 kg/m².
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

myszka



Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 283

PostWysłany: Czw Sie 09, 2018 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My długo zastanawialiśmy się nad elewacją bo na początku mój mąż chciał drewnianą, ale jak zobaczyliśmy dom naszych krewnych zmienił zdanie Smile Spodobała nam się elewacja z cegły klinkierowej i nawet wiemy że będziemy zamawiać na stronie Lode bo mają spory wybór, i tu mam dylemat bo nie wiem na jakie się zdecydować, jak wszystkie mi się podobają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wsciwekla



Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 40

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2018 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie również interesuje budowa domu, szukam profesjonalnej pracowni architektonicznej która wykona dla mnie projekt domu który będzie spełniać kryteria rządowe dopłat. Znalazłam firmę MG Projekt I muszę przyznać że ich oferta jest bardzo klarowna. Wydaje mi się że to własnie tutaj się udam z moim zleceniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Ogrodniq



Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 211

PostWysłany: Pon Lis 12, 2018 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zależnie z jakiego materiału będzie wykonana elewacja co jakiś czas wymaga ona czyszczenia i renowacji. Do usuwania trudnych zabrudzeń doskonale sprawdzają się profesjonalne środki do czyszczenia elewacji. Znajdziecie tu preparaty do usuwania farby, grafitii, plam, smoły czy rdzy. Bez takich środków ciężko doprowadzić elewację do ładnego wyglądu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wojo900



Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2118

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja o elewację się nie martwiłem w swoim domu bo wynająłem firmę https://mawit.com.pl/ która wybudowała dla mnie dom drewniany w technologii szkieletowej. No i mieszka się bardzo dobrze, zaoszczędziłem dużo czasu bo dom postawili już w cztery miesiące. To naprawdę dobre rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Sim76



Dołączył: 30 Paź 2018
Posty: 14

PostWysłany: Wto Mar 26, 2019 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z was decydował się na drewniany domek? Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych projektów www.domki-zylajek.pl wejdz. Zależy mi żeby to był raczej letniskowy domek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

karolinka



Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 611

PostWysłany: Sro Maj 15, 2019 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli czeka cię remont to musisz zrobić to porządnie żeby efekt był na lata. Polecam się skupić na produktach firmy https://kosbud.com.pl/ która jest wieloletnim dostawcą i producentem na polski rynek. Mają atrakcyjne ceny i duży wybór produktów więc dobierzesz co trzeba na potrzeby remontu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

karolpelc



Dołączył: 29 Maj 2019
Posty: 91

PostWysłany: Pią Maj 31, 2019 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o elewacje to ja mogę polecić Ci ten serwis - http://www.atppg.pl/serwis-poradnikowy/Elewacje/Aplikacja-tynk%C3%B3w-cienkowarstwowych, gdzie z poradników możesz dowiedzieć się sporo ciekawych rzecz, które z pewnością będą przydatne podczas wykonywania elewacji. Sam korzystałem i jest garść informacji, które się bardzo przydały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

alea



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 247

PostWysłany: Sro Cze 19, 2019 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytajcie o elewacjach z piaskowca http://wspolczesnakobieta.pl/fasady-z-kamienia-naturalnego/ , to jest idealny materiał na wykończenie domu, zwraca uwagę, jest trwały i pięknie wygląda, jest stosunkowo niedrogi. Czego więcej chcieć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

landrynka88



Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 597

PostWysłany: Sob Cze 22, 2019 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim zdecydujecie się co do wyboru materiału na swoją elewację warto poczytać sobie artykuł https://www.mgprojekt.com.pl/blog/bledy-podczas-budowy/ , który opisuje jakie są najczęstsze błędy popełniane na budowie podczas wykonywania elewacji. Myślę, że takie wiadomości każdemu z nas się przydadzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

andrzej_w



Dołączył: 23 Cze 2019
Posty: 4

PostWysłany: Nie Cze 23, 2019 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam zwykły tynk i też się spisuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

MirekWil



Dołączył: 15 Lip 2019
Posty: 162

PostWysłany: Wto Lip 16, 2019 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do elewacji warto również dobrać odpowiedni kolor pokrycia dachowego. Tutaj mogę zaproponować Ci abyś sprawdził ofertę dachówek oraz blachodachówek np. model Quadro z oferty Braas które są porządnie wykonane, barwione w masie (dachówki ceramiczne i betonowe) oraz objęte wieloletnią gwarancją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

karton



Dołączył: 31 Gru 2018
Posty: 11

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2019 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji tego, że zwykły tynk naprawdę się szybko brudzi to u siebie zdecydowałem się na płytki elewacyjne Joniec. Przy wejściu położone do dachu, na reszcie ścian do pewnej wysokości. I bardzo dobrze to wygląda i się sprawuje w utrzymaniu, nie widać zabrudzeń, zniszczeń. Naprawdę szybko fachowcy sobie poradzili z położeniem. Trzyma się wszystko perfekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

LISTKIEWicz



Dołączył: 09 Wrz 2019
Posty: 4

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2019 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się bardzo podoba elewacja z czerwonej cegły Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Informacje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl