Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Jaki dom wybudować?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Inai



Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 235

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 11:27 am    Temat postu: Jaki dom wybudować? Odpowiedz z cytatem

Zastanawiamy się, w sumie całą rodziną na budowę jakiego domu się zdecydować. Czy według was takie rozwiązanie jak sen dom szkieletowy to dobry pomysł? Czy takie domy są solidne i warto w nie inwestować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jonaman



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 54

PostWysłany: Czw Cze 14, 2018 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o to, jaki dom wybudować to pierwsze moje skojarzenie, jakie nasuwa mi się na myśl to taki dom, który jest ekonomiczny i energooszczędny. W związku, z czym biorąc pod uwagę koszty paliw i energii, a także koszty eksploatacyjne to moim zdaniem bardzo ciekawie wyglądającym rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. pompy cieplnej. Tego typu pompy wykorzystują niskotemperaturową energię słoneczną i geotermalną zakumulowaną w gruncie i wodach podziemnych (tzw. dolne źródło ciepła), a następnie przekazują energię cieplną o wyższej temperaturze do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej (tzw. górne źródło ciepła). Sam zdecydowałam się wykorzystać tego typu rozwiązanie do ogrzewania własnego domu. Dodatkowo zastosowałem panele fotowoltaiczne, które można znaleźć na stronie https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/ i które wykorzystuje w głównej mierze do zasilenia energią elektryczną mojej pompy cieplnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wsciwekla



Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 40

PostWysłany: Czw Cze 28, 2018 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakakolwiek budowa by to nie była to warto zastanowić się nad dobrymi materiałami, np dobrym producentem uszczelek jest http://www.becker-uszczelnienia.pl/ Takie uszczelki producent przewiduje do łączenia np rur i sieci wodnych na budowach. Dzięki Takim rozwiązaniom unikniesz awarii przez wiele lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

myszka



Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 283

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu coś nam strasznie zaczęło kopcić w kominie. Stwierdziliśmy, że musimy zrobić mały remont i wymienić wkład na nowy. W tym celu szukałam dobrego producenta. Znalazłam tą firmę https://www.schiedel.com/pl/ ponieważ ma najwięcej pozytywnych opinii. Podobno profesjonalnie podchodzą do klienta. Cieszę się, że będę u nich mogła kupić wysokiej jakości taki system ceramiczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

astronom



Dołączył: 22 Gru 2017
Posty: 843

PostWysłany: Sro Lip 11, 2018 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podczas budowy należy pamiętać również o ociepleniach ale nie jedynie elewacji ale również i ocieplenia pianką poddasza, jest jedna dobra firma która wykonuje takie ocieplanie poddasza w Krakowie dzięki niej nasze poddasze będzie trwale ocieplone Pianką PUR i ciepło będzie zostawać w pomieszczeniu zamiast uciekać dachem na zewnątrz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Pasterka



Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 496

PostWysłany: Czw Lip 19, 2018 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim przy budowie domu będą Ci potrzebne różnego rodzaju akcesoria i sprzęty. Zerknij na ofertę hurtowni metalowej E-Metalhurt. U nich możesz nabyć profesjonalne akcesoria budowlane takie jak wiadra budowlane, kastry, łańcuchy i liny itp. Przy budowie takie wyposażenie jest bardzo ważne, dlatego warto zakupić je jeszcze przed rozpoczęciem prac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Ogrodniq



Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 211

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2018 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowa domu to duże przedsięwzięcie ale jak się ma odpowiednio dużo cierpliwości do idzie się z tym uporać. Pamiętajcie, że do budowy często niezbędne są różne urzadzenia jak np sprężarki https://www.sprezarki-techem.com.pl/pl/sprezarki,72.htm . Niektóre maszyny budowlane działają tylko w połączeniu z urządzeniem wytwarzającym sprężone powietrze. Warto jeszcze przed budową zakupić taki sprzęt aby prace budowlane przebiegały bez zakłóceń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Bjorn22



Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 32

PostWysłany: Nie Paź 28, 2018 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam http://apagroup.pl/portfolio/black-house/ . Bardzo dobre projekty inteligentnych domów. Spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa i komfortu. Możliwość sterowania oświetleniem i nadzór na zużyciem wody i prądu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

malika



Dołączył: 29 Wrz 2018
Posty: 244

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom domem słuchajcie, ale cały efekt dopiero widać jak ogrodzenie jest, trawka posiana, krzaczki zasadzone. My postawiliśmy na ogrodzenie z jońca, modułowe. Proste, klasyczne, takie najbardziej mi się spodobało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

aleks454



Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 107

PostWysłany: Czw Lis 22, 2018 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem żadnym specjalistom w sprawie budowy domu , ale wiem , że pierwszymi konstrukcjami , które powstają na placu budowy są Garaże blaszane , ponieważ wszystkie narzędzia trzeba gdzieś schować . Igopol jest wiodącym producentem "blaszków" oraz oferują darmową dostawę i montaż na terenie całego kraju .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

landrynka88



Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 597

PostWysłany: Wto Lis 27, 2018 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz to od Ciebie już zależy... A jaki chciałbyś wybudować dom? Duży? Mały? Parterowy czy z poddaszem? Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak sobie przeglądniesz projekty firmy https://www.mgprojekt.com.pl/ . Tam na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, bo wybór mają nie mały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wojo900



Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2118

PostWysłany: Pią Gru 07, 2018 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam budowę domu drewnianego, jest szybszy w budowie, tańszy, a co też ważne ogrzewanie takiego domu jest mniej kosztowne niż domu murowanego. Tutaj https://mawit.com.pl/aktualnosci/tanie-domy-z-drewna-caloroczne/ możecie poczytać o tym pomyśle więcej, ten producent oferuje właśnie takie rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Aleksa



Dołączył: 10 Cze 2018
Posty: 39

PostWysłany: Sob Lut 16, 2019 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz budować, to projekt musisz wybrać dopasowany do swoich potrzeb. Ja zdecydowałam się na zakup domu od dewelopera Lokum Invest z Krakowa. Dla mnie to wygodniejsza forma nabycia nieruchomości. Nie miałabym cierpliwości do pilnowania ekipy budowlanej. Firma, z którą podpisałam umowę i odebrałam lokum “pod klucz” jest rzetelna i wiarygodna pod każdym względem. Dzięki temu miałam spokojną głowę podczas realizacji inwestycji River park, a teraz mam przyjemność w niej mieszkać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

karolinka



Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 611

PostWysłany: Pon Lut 25, 2019 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak macie do czynienia z budowlanką to poznajcie tę stronę https://blog-glovex.pl/ Są tu bardzo dobre i merytoryczne teksty. Na wiele rzeczy zwróciłam uwage dopiero po przeczytaniu. A w tej branży o wielu sprawach powinno być głośniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Krystian245



Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lut 25, 2019 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No najlepiej wybudować dom jednorodzinny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl