Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Budowanie własnego biznesu w branży ogrodniczej
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Dorota



Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 7:37 pm    Temat postu: Budowanie własnego biznesu w branży ogrodniczej Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
Nurtuje mnie takie pytanie. Czy może ktoś z osób na tym forum ma większą wiedzę w zakładaniu od początku biznesu w sektorze ogrodniczym- chodzi mi o projektowanie ogrodów? Czasem główkuję, czy to dobry pomysł na biznes? Ilu handlowców potrzebuje rodzinna firma, jaką może wygenerować roczną sprzedaż? Nie jestem menedżerem (ukończyłam jedynie początkujące szkolenie z zarządzania biznesem w zeszłym roku), mam śladowe doświadczenie w finansach (tu to już nawet szkolenie na nic się nie zda - nie jestem mocna w matematyce Wink. I ciekawa jestem co sądzą osoby bardziej doświadczone? Czy gra jest warta świeczki? Czy to może być fajna zabawa? Nie robiłam nigdy w życiu takich symulacji.
Kręci mnie to, bo kocham z całego serca tworzenie rożnych aranżacji ogrodowych, ale nie wyobrażam sobie jak taki biznes poukładać - od uruchomienia firmy do zarządzania sprzedażą i marketingiem czy HR włącznie Wink
Zastanawiam się też, czy może warto dokooptować do zespołu jako wspólnika dobrego menedżera z tej branży – do wymyślenia strategii i takiego bieżącego zarządzania firmą i pracownikami? Ale czy jest sens z kimś z kim nie pracowałam wcześniej uruchamiać firmę… samo negocjowanie udziałów chyba mnie trochę przerasta.
Czasem gdy rozważam w myślach, że sama mam być menedżerem to przypomina mi się pewna ze scen z filmu „Wyjazd integracyjny” – dyrektor, który się życiowo kompromituje przed zespołem – i nie wiem czy ja jednak nie mam za miękkie serce na tego typu zabawy.
Napiszcie co o ty myślicie – bo mam zamiar wreszcie zmienić pracę na ta wymarzoną.
Ewentualnie być może ktoś z Was polecałby jakieś sensowne szkolenie z zarządzania i kierowania biznesem w tej branży?
pozdrawiam wszystkich na forum Wink
Dorota
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

anntton19



Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super opcje dajesz !
_________________
check my blog
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

kamila9



Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sty 11, 2017 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie pomysl jest bardzo dobry, jesli chodzi o sezon wiosenno-letni. Trzeba by miec tylko dostep do dobrego sprzetu w celu wykonania potrzebnych prac. Obliczalas moze ile mniej wiecej kosztowaloby zalozenie tego typu biznesu? Maszyny wydaje mi sie, ze lepiej byloby na poczatku wypozyczac w celu ograniczenia kosztow dzialania. Po jakims czasie gdy biznes stalby sie rentowny mozna oczywiscie zakupic cos na stale. Orientujesz sie moze jacy producenci maja sprawdzone rozwiawzania jesli chodzi o koparki i inny sprzet ciezki? Zrobilem sam rekonesans w tym temacie i na pierwszy rzut oka ta oferta wyglada mi najkorzystniej http://www.riwalpoland.pl/ Co sadzisz o tym? Druga sprawa to trzeba miec dostep do reszty czyli jakichs krzew, kwiatow itp. Jak widac jest kilka rzeczy, ktore trzeba jeszcze dopracowac jednak sam od jakiegos czasu mysle nad takim biznesem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

impresor



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 41

PostWysłany: Nie Sty 14, 2018 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawde zakładanie włąsnego biznesu to zawsze ryzyko, dlatego waro rozwijać się w normalnej pracy, a możliwośći rozwoju są bardzo duże dziś: http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/praca-katowice-miasto-otwiera-sie-na-nowe-mozliwosci,4362597,art,t,id,tm.html.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Inai



Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 235

PostWysłany: Pią Mar 16, 2018 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A słyszeliście o czymś takim jak marketing afiliacyjny? Jeśli nie to możecie o tym poczytać tutaj http://adnext.pl/baza-wiedzy/marketing-afiliacyjny/ , a z tego co ja się dowiedziałam to na prawdę pomaga to w budowaniu solidnej marki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

litek



Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 5

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2018 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udaj się na jakieś szkolenia. Na pewno będą przydatne w prowadzeniu firmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sandersania



Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 40

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2018 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli masz wątpliwości, to ja polecam skorzystać z takich usług jak doradztwo biznesowe. Moim zdaniem, takie rozwiązanie pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Jeśli nigdy nie korzystałeś z takich usług to gorąco polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Inai



Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 235

PostWysłany: Wto Maj 08, 2018 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedzcie mi co sądzicie o otworzeniu takiego biznesu w Czechach? Znalałam właśnie informacje na ten temat tutaj http://czechybiznes.expert/rejestracja-spolki i wydaje się to być całkiem ciekawym rozwiązaniem. Jak sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Aleksa



Dołączył: 10 Cze 2018
Posty: 39

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczęłam właśnie swój biznes w branży ogrodniczej i umówiłam się już z kilkoma potencjalnymi klientami, aby omówić kilka ważnych kwestii. Sądzicie, że odpowiednim do tego miejscem będzie Restauracja Akademia w Warszawie? Została mi polecona przez pewnego biznesmena, który twierdzi, że klimat, który tam panuje i wykwintna kuchnia, bardzo sprzyjają spotkaniom firmowym. A jakie jest wasze zdanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wsciwekla



Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 40

PostWysłany: Nie Cze 24, 2018 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to bardzo dobry pomysł ale gdy działasz na cąłą polskę i jeździsz w delegacje. Nie martw sie hotelami bo są w wiekszości Polskich miast bardzo tanie mieszkania dla pracowników jak tutaj http://www.apartamenty-magnolie.pl/odkryj/ W warszawie na Willanowie na pewno miałabyś roboty po same pachy, a takie mieszkania dla pracowników wyszły by Cie bardzo tanio Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Kirivadi



Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 893

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest czasem odetchnąc od pracy i może warto byłoby zorganizować szkolenie dla pracowników połączone z wypoczynkiem, moze w stolicy? Organizacja imprez firmowych w Warszawie zajmuje sie na co dzień firma eventconcept. Robia to profesjonalnie, najprawdopodobniej z uwagi na to, że organizacja imprez firmowych w Warszawie zajmują sie juz wiele lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

storczykowa



Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 189

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 6:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli prowadzisz albo masz zamiar prowadzić sklep online z akcesoriami do ogrodu, meblami ogrodowymi itd. to możesz się też zainteresować portalem Arena.pl. Może to być dobry, dodatkowy, kanał sprzedaży dla Twoich produktów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wojo900



Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2118

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest pamiętać o prowadzeniu profili społecznościowych firmy w sieci, ja często czytam blog ecommers na którym można znaleźć przydatne informacje na ten temat. Piszą też jak dobrze prowadzić sklep internetowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Inai



Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 235

PostWysłany: Pią Sie 31, 2018 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto jest zainwestować w odpowiednie systemy zarządzania danymi oraz ich archiwizację. Pomóc mogą w tym na przykład tego typu firmy https://pl-pl.facebook.com/ITMAGINATION/ , któe wiedzą jak to robić i na pewno bez problemu każdy może skorzystać z ich usług z wielka korzyścią dla siebie i swojego biznesu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

myszka



Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 283

PostWysłany: Pią Paź 12, 2018 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój maż ma od niedawna firmę i żeby się rozwijać szuka klientów. Ostatnio wspominał że jedzie do Warszawy na spotkanie biznesowe z klientem, ale musi znaleźć elegancką restaurację by mógł zaprosić. Polecicie coś fajnego i eleganckiego ? Bo sama szukałam w necie i trafiłam na restaurację Akademia. Jeśli ktoś tu był i uważa że to idealne miejsce proszę napisać, lub polećcie coś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl