Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Program do projektowania ogrodów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Projektowanie ogrodu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Miś



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 4

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 2:17 pm    Temat postu: Program do projektowania ogrodów Odpowiedz z cytatem

Hej
Jak powinien wyglądać profesjonanlnie wykonany projekt ogrodu?? Czy powinien on byćzrobiony w jakimśprogramie, a jeżeli tak to w jakim?? A może poprostu na arkuszu papieru za pomocą linijki i cyrkla??
Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

entuzjasta



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 3:06 pm    Temat postu: Re: Program do projektowania ogrodów Odpowiedz z cytatem

Miś napisał:
Hej
Jak powinien wyglądać profesjonanlnie wykonany projekt ogrodu?? Czy powinien on byćzrobiony w jakimśprogramie, a jeżeli tak to w jakim?? A może poprostu na arkuszu papieru za pomocą linijki i cyrkla??
Proszę o odpowiedź.


No więc, profesjonalnie wykonany projekt ogrodu za fajnie na kartce nie wygląda (chyba, że przenieść go naszkicowanego do programu graficznego typu Photoshop etc.)
Sądzę też, że architektem nie jesteś, bo nie zadawałbyś takich pytań (a może student? Very Happy ). Myślę, że po zgłoszeniu się do architekta ten zrobi profesjonalny projekt a jak nie to służę chętnie pomocą dam namiary na tanich i rzetelnych ludzi Wink zrobią nie tylko na kartce z cyrklem Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Ola



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 1:44 pm    Temat postu: Re: Program do projektowania ogrodów Odpowiedz z cytatem

Miś napisał:
Hej
Jak powinien wyglądać profesjonanlnie wykonany projekt ogrodu?? Czy powinien on byćzrobiony w jakimśprogramie, a jeżeli tak to w jakim?? A może poprostu na arkuszu papieru za pomocą linijki i cyrkla??
Proszę o odpowiedź.


Profesjonalny projekt nie musi być zrobiony tylko w proramie, może być również narysowany na kalce. Chodzi o to, że musi to być czytelne dla wszystkich, a przede wszystkim dla wykonawcy.
Oczywiście ważny też jest ciekawy pomysł Very Happy dobór materiałów, dobór roślinności, itp.
Programy komputerowe przede wszystkim ułatwiają i przyspieszają pracę. Dzięki nim łatwo można wprowadzić wszelkie zmiany i poprawki, a przede wszystkim szybko policzyć bilanse różnych materiałów - np. wielkość powierzchni przewidzianych pod trawnik, pod rabaty, żwirowych, itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

inspiro



Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 4

PostWysłany: Sro Gru 26, 2007 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie musi. Ale lepiej wygląda kiedy jest podany w formie elektornicznej. Myślę, że skonczyły się już czasy kalki i rapitografu Wink Ja osobiście używam AutoCada, Phothoshopa oraz programu do grafiki 3d.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Ola



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inspiro napisał:
Oczywiście, że nie musi. Ale lepiej wygląda kiedy jest podany w formie elektornicznej. Myślę, że skonczyły się już czasy kalki i rapitografu Wink Ja osobiście używam AutoCada, Phothoshopa oraz programu do grafiki 3d.


Witam
Polemizowałabym na ten temat, gdyż projekt "podany w formie elektronicznej" wcale nie musi wyglądać lepiej.... Smile
Jest wiele programików typu "zaprojektuj sam swój ogród" i niestety grafika jest w nich bardzo średniej jakości, a również pojawia się sporo błędów merytorycznych.
Przeglądałam kilka tego typu programików i niestety nie mam najlepszej opinii o nich. Nie mówię tu programach typu CAD czy Photoshop, ale to już profesjonalne oprogramowanie.
Oczywiście większość projektantów używa różnego oprogramowania przede wszystkim żeby zyskać na czasie, bo jednak ręczne szkice mimo, że wielokrotnie świetne, niestety wymagają o wiele więcej pracy i czasu.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

inspiro



Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 4

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Olu Smile Zgadzam się z Tobą w 100%, co do tak zwanych "programów do projektowania ogrodów". Poziom tregiczny... Dlatego wymieniłem CADa, Ph oraz np. 3D studio. Są to programy w pełni profesjonalne, a końcowy efekt jest ograniczony jedynie naszymi umiejętnościami, a nie możliwościami programu. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wojo900



Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2118

PostWysłany: Sro Lis 20, 2019 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj https://cgwisdom.pl/ na tej stronie www możesz sobie wykupić dobre profesjonalne kursy grafiki komputerowej i projektowania graficznego. Ja zrobiłem sobie właśnie jeden i mogę dzięki temu z łatwością obsłużyć program który zaprojektuje mi ogród. Cena jest niska, uczysz się szybko, wiem że wykupię jeszcze kilka innych niedługo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dawid44



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1460

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2020 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dobrą sprawę jest to nadal oprogramowanie, które jest skierowane na dobrą sprawę do pewne grupy odbiorców. Ostatnio czytałem również o testach manualnych oprogramowania w https://www.newsyprasowe.pl/2020/02/27/kiedy-i-dlaczego-przeprowadza-sie-testy-manualne/ i jestem zdania, że jest to bardzo ważny element, aby oprogramowanie działało poprawnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Projektowanie ogrodu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl