Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Rolnictwo
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

wojo900



Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2118

PostWysłany: Wto Mar 02, 2021 11:01 pm    Temat postu: Rolnictwo Odpowiedz z cytatem

Rolnictwo to bardzo duży temat, ponieważ wiele różnych kwestii można tutaj poruszyć. Zerknijcie sobie na stronę https://rolne24.pl/ gdybyście byli zainteresowani artykułami dotyczącymi rolnictwa i maszyn rolniczych. Ja z tych artykułów bardzo dużo wyciągnąłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

telemistrz



Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 559

PostWysłany: Pią Mar 12, 2021 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdym gospodarstwie, ważne jest też produkcja kiszonki. Foli do sianokiszonki 750 https://agrowrap.pl/folia-rolnicza-agrowrap/folia-do-sianokiszonki-750-mm/ to bardzo dobry wybór, ma aż 7 warstw, dzięki temu jest niesamowicie wytrzymała. Występuje w dwóch kolorach oraz dwóch wariantach szerokości, sprawdzi się w gospodarstwie każdej wielkości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

storczykowa



Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 189

PostWysłany: Sro Mar 24, 2021 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla osób prowadzących nowoczesne gospodarstwa rolne interesujący może być też temat rolniczych hal stalowych. Sporo informacji o takich konstrukcjach można znaleźć tutaj. A hale stalowe pełnią w gospodarstwach między innymi rolę obór, kurników czy magazynów na zboże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Alvin



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 154

PostWysłany: Sro Mar 31, 2021 5:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli prowadzicie gospodarstwo rolne, warto pamiętać, że podczas jego funkcjonowania mogą powstawać uciążliwości zapachowe, a także różnego typu niebezpieczne odpady (np. na nawozach). Jeśli macie z którymś z tych aspektów problem to warto zgłosić się do firmy Eko Projekt - http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/ . Firma od prawie 20 lat zajmuje się szeroko pojętą ochroną środowiska. Wykonuje ekspertyzy i opinie z tego zakresu oraz zajmuje sie wdrażaniem programów minimalizujących uciążliwości zapachowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Stesska



Dołączył: 08 Paź 2019
Posty: 315

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2021 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolnicy muszą z wieloma wyzwaniami się mierzyć i to niektóre nie zależą kompletnie od nich, pogoda robi tu swoje i nie wiele można na nią poradzić. Na pewno trzeba też szukać różnych pomocy. Macie może sprawdzony nawóz? Tu orcal - aktywny hydrat wapnia, na pewno świetnie się sprawdzi. Doskonale odkwasza glebę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

piękna



Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 347

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2021 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już mowa o rolnictwie to wiemy doskonale o tym, że w każdym rolnictwie wszystko praktycznie ma bardzo duże znaczenie. I tak też między innymi bardzo przydatne jest mieć takie coś jak wycinak do kiszonki Bo jednak jakbyśmy mieli robić to ręcznie to zajęło by nam wieczność a tak dzięki tej maszynie wszystko pójdzie nam znacznie szybciej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Aleksa



Dołączył: 10 Cze 2018
Posty: 39

PostWysłany: Sob Maj 08, 2021 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli są wśród Was rolnicy, szczególnie tacy, którzy mają ekologiczne uprawy to polecam stosowanie rewelacyjnego produktu o nazwie Florahumus. Poprawia skład gleby, wzmacnia system korzeniowy i reguluje wilgotność, co dla roślin jest bardzo ważne szczególnie w suche dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Aleksa



Dołączył: 10 Cze 2018
Posty: 39

PostWysłany: Sob Maj 08, 2021 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie może gdzie dostanę dobrej jakości części do dojarek ? Właściwie już oglądałam taki asortyment Zakładu Wyrobów Gumowych GENES ale jeszcze do końca nie jestem zdecydowana. Może ktoś z Was kupował już coś u nich? W ofercie mają zarówno aparaty udojowe rurociągowe oraz bańkowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Kinder123



Dołączył: 08 Mar 2019
Posty: 2260

PostWysłany: Pon Maj 24, 2021 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Firma Sobianek - https://sobianek.pl/ jest czołowym dostawcą worków z wysokiej jakości ekogroszkiem, materiałów budowlanych oraz zaopatrzenia dla rolnictwa. Jeżeli jesteście zainteresowani ich oferta to wszelkie istotne informacje znajdziecie na stronie głownej producenta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

landrynka88



Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 597

PostWysłany: Pon Maj 31, 2021 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W rolnictwie nie ma lekko... Wystarczy jakiś wirus i wszystkie zwierzęta chore i potem robią się problemy... Dlatego warto kupić sobie u firmy https://dezenfex.pl maty dezynfekujące i wszelkie inne produkty. Wówczas będziecie mogli skutecznie zminimalizować roznoszenie bakterii itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

renato



Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 175

PostWysłany: Wto Cze 15, 2021 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie rolnictwa to ja wam powiem że tutaj https://www.maszynydlafarmera.pl/oprysk-na-kukurydze-kiedy-sie-go-wykonuje/ czytam właśnie o tym kiedy opryskiwać kukurydzę bo pierwszy rok ją hoduję i nie znam się na tym za bardzo. Macie dla mnie jeszcze jakieś porady na ten temat? Każda wskazówka się przyda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

kentinoo



Dołączył: 15 Sie 2019
Posty: 1543

PostWysłany: Czw Lip 15, 2021 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie dużo ciekawych porad i wskazówek tutaj daliście, ale mnie zainteresował temat gdzie kupić części do MTZ 85 które po pierwsze są częściami wysokiej jakości, a po drugie ceny za te części nie są cenami z kosmosu? Z góry dziękuję każdemu z osobna za porady i wskazówki! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dawid44



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1460

PostWysłany: Sob Sie 14, 2021 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat jeśli chodzi o samo rolnictwo to moim zdaniem zdecydowanie fajnie jest co nieco na jego temat wiedzieć i po prostu się dokształcać. Ja zachęcam każdego do przeczytania artykułu https://podkarpacie24.pl/miotla-zbozowa-poznaj-najskuteczniejsze-sposoby-jej-zwalczania-5168/ w którym bardzo ciekawie opisano kwestię zwalczania miotły zbożowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

donka



Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 163

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2021 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem rolnikiem od niedawna, mam teraz na polach problem z chwastem jakim jest wyczyniec. Czy znacie go? Mieliście do czynienia z czymś takim? Tutaj https://sucha24.pl/artykul/czym-tak-wlasciwie-jest-wyczyniec/652233 widziałem że piszą co można na niego zastosować i chyba właśnie będę zmuszony to zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

piękna



Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 347

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2021 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemanko. Widzę, że bardzo dobrze trafiłam jeśli chodzi o temat. Bo ja przede wszystkim zastanawiam się nad tym gdzie można znaleźć takie pastuchy elektryczne bo jednak okazało się, że takiego rodzaju ogrodzenie będziemy musieli zamontować. Bo jednak bydło zaczęło przechodzić na pola sąsiadów także ogrodzenie zdecydowanie musi u nas powstać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl