Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Parowanie w domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Informacje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Pasterka



Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 508

PostWysłany: Pon Gru 06, 2021 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe domy mają szczelne okna i jeśli nie są lekko rozszczelnione to może być wtedy problem właśnie z parowaniem szyb, wilgocią na szybach, i nawet grzybem w domu - na ścianach! Dlatego dobrym rozwiązaniem w takich domach jest montaż rekuperacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dzięki temu unikniemy takich problemów, a na dodatek - oszczędzamy na ogrzewaniu. Wiadomo, że trzeba wybrać dobry rekuperator, a kto jak kto, ale firma ENSY ze swoim przeszło 100-letnim doświadczeniem- zna się na tej technologii. Dzięki wbudowanemu higrostatowi wiadomo jaki jest poziom wilgotności powietrza w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Ogrodniq



Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 216

PostWysłany: Pią Gru 17, 2021 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dokładnie - nowe domy to są jak "termosy" i faktycznie bez dobrze założonej i dopasowanej do danego domu wentylacji mechanicznej - może być problem z parowaniem, skraplaniem się pary, a nawet z grzybem na ścianach w domu!
Dlatego więc warto doradzić się specjalistów w tym zakresie, np firmę http://romicki-ekosystem.pl/ która działa na rynku już od wielu, wielu lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

kentinoo



Dołączył: 15 Sie 2019
Posty: 1569

PostWysłany: Pią Paź 28, 2022 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem, że kilka osób szuka również firm, które zajmują się osuszaniem budynków i tak się składa, że korzystałem z oferty https://dryserwis.pl/osuszanie-budynkow-krakow/ i muszę przyznać, że są oni bardzo profesjonalni w tym, co robią. Jakościowa praca wykonana w szybkim terminie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

myszka



Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 283

PostWysłany: Pon Paź 31, 2022 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na takie rzeczy warto mówić i zerkać, bo moim zdaniem naprawdę to jest ważne. Dlatego też sprawdzajcie poziom wilgotności. Jeśli sprawdzicie coś takiego jak materace 180x90 , to może się okazać, że to potem będzie do wyrzucenia. Na pewno tego nie chcecie. Jak Wam się wydaje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dawid44



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1474

PostWysłany: Wto Lut 07, 2023 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takich sytuacjach to przede wszystkim musimy również zadbać o właściwe osuszanie naszych mieszkań i ja bym właśnie od takich działań zaczął. Chcę wam powiedzieć, że ja również już miałem okazję korzystać z usług firmy https://www.osuszarnia.pl/osuszanie-poznan/ i jestem zdania, że takie sprawy są zdecydowanie bardzo ważne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

pinki



Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 1329

PostWysłany: Czw Lis 02, 2023 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co, odkąd zalał mnie mój sąsiad, szukam odpowiedniej firmy, która mogłaby się zająć osuszaniem moich pomieszczeń. Znajoma wspomniała mi, że tutaj https://optimalosuszanie.pl/osuszanie-pomieszczen/ mają w tym temacie bardzo duże doświadczenie i jestem ciekawa, czy wy kiedykolwiek z nimi współpracowaliście. Dajcie mi znać, a będę wam bardzo wdzięczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Informacje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl