Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Ogród zimą 2008

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Ogród zimą
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

marta



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 12

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 3:05 pm    Temat postu: Ogród zimą 2008 Odpowiedz z cytatem

Trj zimy niestety nie bardzo można podziwiać walory dekoracyjne derenia.Szkoda bo bez śniegu i niskiej temperatury to wszystkie robactwo w ziemi nie zginie.Taka jest moja opinia o zimie 2008. Confused
pa patki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Agata



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:59 am    Temat postu: Re: Ogród zimą 2008 Odpowiedz z cytatem

marta napisał:
Trj zimy niestety nie bardzo można podziwiać walory dekoracyjne derenia.Szkoda bo bez śniegu i niskiej temperatury to wszystkie robactwo w ziemi nie zginie.Taka jest moja opinia o zimie 2008. Confused
pa patki


Witaj Marta Smile

Być może to zależy w której części kraju. U nas na Podbeskidziu derenie całkiem nieźle się wybarwiły - przynajmniej te w moim ogrodzie (C. alba 'Elegantissima' i C. stolonifera 'Flaviramea'). Rośliny mam posadzone blisko siebie w leśnym zakątku i zimą ich czerwone i zielono-żółte pędy na tle ciemnej zieleni wyglądają szczególnie efektownie.
Rzeczywiście niska temperatura zniszczyłaby sporo form przetrwalnikowych szkodników, ale pokrywa śnieżna, tak samo jak w przypadku roślin, działałaby jako ochrona.

pozdrawiam
Agata Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

marta



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 12

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 11:27 am    Temat postu: Re: Ogród zimą 2008 Odpowiedz z cytatem

Agata napisał:
Witaj Marta Smile

Być może to zależy w której części kraju. U nas na Podbeskidziu derenie całkiem nieźle się wybarwiły - przynajmniej te w moim ogrodzie (C. alba 'Elegantissima' i C. stolonifera 'Flaviramea'). Rośliny mam posadzone blisko siebie w leśnym zakątku i zimą ich czerwone i zielono-żółte pędy na tle ciemnej zieleni wyglądają szczególnie efektownie.
Rzeczywiście niska temperatura zniszczyłaby sporo form przetrwalnikowych szkodników, ale pokrywa śnieżna, tak samo jak w przypadku roślin, działałaby jako ochrona.

pozdrawiam
Agata Smile


Witaj Agatko
Dziękuję Ci za tak rozbudowaną odpowiedz.Pisząc o walorach dekoracyjnych dereni miałam na myśli kontrast pomiędzy białym śniegiem i pędami dereni.Formy przetrwalnikowe szkodników zgineły by przy niskich temperaturach,ale nie przy 10 stopniach Celcjusza.A może to już wiosna ja bym się ucieszyła.
Cześć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Agata



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 9:43 am    Temat postu: Re: Ogród zimą 2008 Odpowiedz z cytatem

Derenie można posadzić w sąsiedztwie brzóz, kolor ich kory stworzy tło, na którym wyeksponujemy walory roślin.

pozdrawiam
Agata Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

landrynka



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 23

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 2:38 pm    Temat postu: Re: Ogród zimą 2008 Odpowiedz z cytatem

Agata napisał:
Witaj Agatko
Dziękuję Ci za tak rozbudowaną odpowiedz.Pisząc o walorach dekoracyjnych dereni miałam na myśli kontrast pomiędzy białym śniegiem i pędami dereni.Formy przetrwalnikowe szkodników zgineły by przy niskich temperaturach,ale nie przy 10 stopniach Celcjusza.A może to już wiosna ja bym się ucieszyła.
Cześć


yo Smile

No, ja też cieszę się, że już wiosna coraz bliżej... Wszystko budzi się do życia i jakoś tak inaczej pachnie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

ala



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 15

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej!
A u sąsiadki w ogrodzie już tulipany coraz większe, a przebiśniegi to od dwóch tygodni kwitną! No to chyba już wiosna! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

dena89



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 8

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zima i ogród to u mnie jedynie kupa odśnieżania Very Happy Ostatnio nawet zatrudniłam firmę http://odsniezaniewarszawa24.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Aleksandra1501



Dołączył: 02 Gru 2018
Posty: 90

PostWysłany: Nie Gru 02, 2018 3:09 pm    Temat postu: odśnieżanie Odpowiedz z cytatem

no obecnie z tym odśnieżaniem to tak różnie, haha. Ale okrywać rośliny trzeba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

landrynka88



Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 597

PostWysłany: Wto Mar 12, 2019 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najbardziej magicznym ogrodem jest ogród, gdzie jest masa pięknych, pachnących kwiatów. Dlatego w tym roku na stronie https://cebulki-kwiatowe.pl planuje zamówić sobie najróżniejsze cebulki kwiatów. Już mam kilka typów roślinek na oku. Myślę, że z roku na rok warto ubogacać swój ogród.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wojo900



Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2118

PostWysłany: Nie Cze 28, 2020 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zimą w moim ogrodzie też robiłem, przesadziłem kilka rzeczy, część na stałe się pozbyłem bo już nie kwitły, to robota na cały rok. A na zimę też zamówiłem nowy komplet meblowy, tutaj https://gardenspace.pl/zestawy-mebli-ogrodowych wybrałem tego producenta bo ceny mi się podobały i sam asortyment też mają stylowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

konwalia



Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 226

PostWysłany: Pią Sie 07, 2020 5:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

landrynka88 napisał:
Dla mnie najbardziej magicznym ogrodem jest ogród, gdzie jest masa pięknych, pachnących kwiatów.


Właśnie taki ogród mi się marzy. Kiedyś nawet wszystko mi się przyśniło. Teraz, gdy mam już własny dom, mogę myśleć o aranżacji ogrodu. Samodzielnie nie dałabym rady. Dlatego zleciłam jego założenie firmie Lauda Ogrody. Poleciła mi ich dobra znajoma. Projektowali jej ogród, który jest zachwycający. Wiem, że mój również będzie piękny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

kentinoo



Dołączył: 15 Sie 2019
Posty: 1543

PostWysłany: Wto Wrz 14, 2021 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie jeśli chodzi o piękny ogród to ja niestety nie potrafię tego dokonać sam dlatego coraz częściej rozglądam sie za ofertami takimi jak http://www.zielone-studio.pl/projektowanie-zakladanie-i-pielegnacja/ myślicie, że warto zgłosić się do projektanta? Jeśli tak to może napiszecie też w jakim stylu ogrody są modne w dzisiejszych czasach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Kazikdobry



Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 712

PostWysłany: Pon Paź 25, 2021 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
hej!
A u sąsiadki w ogrodzie już tulipany coraz większe, a przebiśniegi to od dwóch tygodni kwitną! No to chyba już wiosna! Smile


Dopiero jesień się rozpoczęła a ja już tęsknię za wiosną! to moja ulubiona pora roku!!

--------

stomatolog

https://doboszimplanty.pl/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Ogród zimą Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl