Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
tunel foliowy - który lepszy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Tomek D.



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 3:07 pm    Temat postu: tunel foliowy - który lepszy? Odpowiedz z cytatem

Witam.

Obiecałem już żonie, że w tym roku w końcu kupimy tunel foliowy (na pomidory, które tak lubimy Wink ). W pasażu znalazłem dwa rodzaje takich amatorskich. Poza różnicą w cenie, to jak ma się trwałość tych z PCV do tych metalowych? Macie może porównanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

re



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Z doświadczenia wiem, że te tunele z pcv są do niczego! Przy pierwszym lepszym wietrze lub większych opadach śniegu plastikowe rurki potrafią się po prostu poskładać i popękać. Te metalowe są o wiele lepsze aczkolwiek są dość drogie chyba tańsze widziałem na www.lapa.com.pl Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Remik



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

re napisał:
Witam
Z doświadczenia wiem, że te tunele z pcv są do niczego! Przy pierwszym lepszym wietrze lub większych opadach śniegu plastikowe rurki potrafią się po prostu poskładać i popękać. Te metalowe są o wiele lepsze aczkolwiek są dość drogie chyba tańsze widziałem na www.lapa.com.pl Pozdrawiam

Witam serdecznie
Nie do końca mogę się zgodzić ze stwierdzeniem iż tunele z PCV są do niczego. Wszystko zależy w jaki sposób i w jakim rejonie dany tunel jest stawiany. Na terenie gdzie wieją silne wiatry tunel powinien być osłonięty np. przez drzewa, które zniwelują siłę wiatru.
Osobą, które mogą zainwestować więcej pieniądzy w tunel foliowy polecam tunele metalowe. LINK: http://pasaz.gardenplanet.pl/tunele-foliowe-amatorskie-metalowe,d92,0.html
Serdecznie zapraszam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Dominika Mała



Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 4

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

re napisał:
Witam
Z doświadczenia wiem, że te tunele z pcv są do niczego! Przy pierwszym lepszym wietrze lub większych opadach śniegu plastikowe rurki potrafią się po prostu poskładać i popękać. Te metalowe są o wiele lepsze aczkolwiek są dość drogie chyba tańsze widziałem na www.lapa.com.pl Pozdrawiam


Witam.

Ja mam niewielki tunel z PCV i sprawuje się on całkiem nieźle i np. nie ma problemu z jego przestawieniem w inne miejsce.

pozdrawiam
Donia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Paulina 87



Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, widzę że temat raczej stary, ale pragnę przedstawić wam moje doświadczenia z tunelami.
A mianowicie kilka lat temu kupiłam tunel foliowy wykonany właśnie z PCV, foliak zakupiony był w markecie budowlanym. Sprzedawca zapewniał, że jest wytrzymały i nic mu nie grozi. Cena była dobra, więc postanowiliśmy go kupić. Niestety tak jak już pisał RE , tunele te są beznadziejne. Cieszyliśmy się z niego zaledwie pół roku. Nawet jednego sezonu nie przeżył! Jak poszliśmy z reklamacją do sklepu, to powiedzieli nam że GWARANCJA TEGO NIE OBEJMUJE.
Kolejny tunel kupiliśmy już z rurek metalowych. I to był strzał w 10! Stoi u nas już 2 rok i nic się z nim nie dzieje. Nie rdzewieją rurki tak jak niektórzy piszą, a dodatkowo nie ma też problemu z osłabieniem folii w miejscu styku z konstrukcją. Na zimę folię jednak ściągam, aby miała dłuższą żywotność.
Tunel kupiliśmy w firmie Das Company, oto jego zdjęcia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Roksanajj2



Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 83
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Mar 30, 2021 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarówno tunele foliowe metalowe, jak i te z rurek PCV znajdziesz na https://www.meblobranie.pl/tunele-foliowe-ogrodnicze gdzie zestawione są modele różnych producentów.
Co do wyboru, to metalowe będą na pewno solidniejsze, z kolei modele z rurek PCV są lżejsze (więc można im zmieniać lokum) i tańsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Kinder123



Dołączył: 08 Mar 2019
Posty: 2258

PostWysłany: Wto Sie 23, 2022 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym wam polecić super bloga https://posadzimy.pl/blog/przyjemne-z-pozytecznym-czyli-twoj-event-i-sadzenie-drzew/ tutaj macie mnóstwo artykułów ciekawych i pomocnych między innymi o tym jak sadzić drzewa. Fajna strona o środowisku naturalnym i ekologii. Zerknijcie koniecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl