Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
projekt ogrodu
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Projektowanie ogrodu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Renata Kupiec



Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 4

PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 12:38 pm    Temat postu: projekt ogrodu Odpowiedz z cytatem

Witam.
W pobliskim centrum ogrodniczym powiedzieli, że jak im pokaże działkę, to na miejscu doradzą mi co i gdzie posadzić. Zatem po co jest potrzebny projekt ogrodu?
Z góry dzięks za wyjaśnienie.
pozdro Renata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Monika



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 10:17 am    Temat postu: Re: projekt ogrodu Odpowiedz z cytatem

Renata Kupiec napisał:
Witam.
W pobliskim centrum ogrodniczym powiedzieli, że jak im pokaże działkę, to na miejscu doradzą mi co i gdzie posadzić. Zatem po co jest potrzebny projekt ogrodu?
Z góry dzięks za wyjaśnienie.
pozdro Renata

Witam.
Renato, projekt ogrodu jest niezwykle ważny, jeżeli chcesz aby, wszystkie nasadzenia były prawidłowo dobrane. Przy doborze roślin należy wziąć pod uwagę wiele czynników, m. in. wielkość roślin po kilku latach, odpowiedni ich dobór pod kątem wymagań, charakter i bryłę budynku, planowane nakłady pracy na utrzymanie ogrodu, itp. Mając wykonany profesjonalny projekt jest możliwość dokładnego skosztorysowania inwestycji, a także istnieje możliwość jej rozłożenia na etapy.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszam na naszą stronę do działu Projektowanie Terenów Zieleni.
pozdrawiam
Monika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

maja



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 16

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 11:34 am    Temat postu: Re: projekt ogrodu Odpowiedz z cytatem

Cześć
Koleżanka chciała przyoszczędzić na projekcie i zamówiła ogród u kogoś, kto lubiał rośliny.... tak jej zrobił ogród, że po roku połowa roślin chorowała i trzeba było wszystko robić na nowo Crying or Very sad
I tak potem zatrudniła już fachową ekipę, żeby naprawić błędy.
Potem już miała projekt, który został najpierw omówiony, co i jak, gdzie co powinno być zmienione, dlaczego itp. Wiedziała też z góry jaki jest koszt całości, więc jak się człowiek nie zna na roślinkach to polecam zamówienie czegoś bardziej profesjonalnego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Renata Kupiec



Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 4

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odzew.
To chyba zainwestuję w projekt, bo chciałabym rozbić prace na dwa lata pewnie, bo może koszt będzie za duży żeby zrobić wszystko w jednym roku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dominika Mała



Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 4

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Smile ,
Sluchajcie, czy ktos moglby mi powiedziec, kiedy nalezy zaczac myslec o projekcie ogrodu? Jestem w fazie projektu budynku. Czy to dobry moment czy moze nalezy poczekac na postawienie murow i wykonanie wszystkich prac ziemnych (np.ukształtowanie terenu)? Obecny ogród zakładaliśmy z mężem sami, bez projektu, stąd nie wiem, jak się do tego zabrać.


Ostatnio zmieniony przez Dominika Mała dnia Czw Sty 17, 2008 3:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co Ty Dominika! Teraz sie chcesz zabierać za projekt ogrodu? W pierwszej kolejności musisz postawić dom i ukształtować teren. Ja tak zrobiłem i dobrze na tym wyszedłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Monika



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę się z Tobą zgodzić, Krzysztofie! Dysponując rzetelnym projektem architektoniczno-budowlanym budynku mieszkalnego można wykonać projekt zagospodarowania terenu wokół. Jeżeli znany jest wygląd zewnętrzny budynku (rzuty elewacji) oraz użyte materiały wykończeniowe, to wiadomo do czego się dopasowujemy. Zaletą wykonywania projektu na tak wczesnym etapie inwestycji jest to, że można przygotować wyprowadzenie infrastruktury np. wody, prądu na zewnątrz pod kątem przyszłego zagospodarowania terenu. Ukształtowanie terenu można pozostawić wyobraźni architekta krajobrazu. To daje większe możliwości niż w sytuacji, kiedy trzeba dostosować się do już przygotowanego terenu. Poza tym, pewne prace w ogrodzie można wykonywać równolegle z budową. W takiej sytuacji na gotowy ogród nie trzeba czekać tak długo po zamknięciu budowy.
Całe szczęście świadomość inwestorów w tym temacie stale rośnie, stąd coraz więcej ich zgłasza chęć zamówienia projektu już na etapie budowy domu. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Renata Kupiec



Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 4

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam jeszcze jedno pytanie związane z projektem. W naszym ogrodzie jest fragment starego sadu, który zakładali jeszcze dziadkowie. Drzewami jeszcze do niedawna opiekował się mój dziadek, więc są w całkiem dobrej kondycji. Boimy się tylko z mężem, że jeśli zamówimy projekt ogrodu, to ktoś nam będzie chciał zaprojektować wszystko na nowo, a nie chcemy się pozbywać sadu. Czy można go zostawić i zaprojektować ogród wokół??
Czy te drzewa są zbyt stare i należy je usunąć??
Dzięki za podpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Monika



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed rozpoczęciem prac projektowych powinna odbyć się wizjia lokalna w terenie. Projektant winien dokładnie zinwentaryzować istniejące rośliny i określić, które z nich nadają się do usunięcia, a które do adaptacji. Oprócz tego w inwentaryzacji powinny się znaleźć zalecenia dotyczące wymaganych i zalecanych cięć fitosanitarnych, odmładzających i prześwietlających. Na tej podstawie wspólnie możecie Państwo zdecydować o pozostawieniu drzew, których stan na to pozwala.
Na pytanie czy drzewa nie są zbyt stare niestety trudno jest odpowiedzieć nie widząc ich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

tomik99



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na początek warto też samemu zapoznać się z tematem, można choćby na http://ogrod-projekty.pl/2008/02/23/projektowanie-ogrodu-jak-zaczac/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

graazynnaa26



Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 5

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawych rzeczy można sie dowiedziec, wchodzac na takie forum. Rowniez zastanawiałam sie na ten temat, dzieki za odpowiedz
_________________
https://luxinteriors.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

davvidrek



Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 3

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 12:22 pm    Temat postu: Re: projekt ogrodu Odpowiedz z cytatem

Renata Kupiec napisał:
Witam.
W pobliskim centrum ogrodniczym powiedzieli, że jak im pokaże działkę, to na miejscu doradzą mi co i gdzie posadzić. Zatem po co jest potrzebny projekt ogrodu?
Z góry dzięks za wyjaśnienie.
pozdro Renata

Dobrze ci powiedzieli. Przecież na ślepo tego nie zrobią.
_________________
Rozkosze.pl - oferty autentyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

boddekk



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 49

PostWysłany: Sob Gru 09, 2017 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie w dzisiejszych czasach lepiej zamawiać coś do swojego ogrodu przez internet niż w stacjonarnych sklepach. Maz dużo lepsze ceny, przeważnie większy wybór i dostawa jest w 24 godziny, czyli tyle ile można spokojnie poczekać na przesyłkę. Ostatnio znajomy mi podrzucił link do portalu, sklepu ogrodniczego https://www.ogrodmacieja.pl/ z niezłym asortymentem i dość sporym wyborem. Polecam każdemu, teraz mają mega promocje nawet do 20% zniżki !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

landrynka88



Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 597

PostWysłany: Pią Sie 31, 2018 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swój ogród sama projektowałam i z roku na roku lubię coś w nim przerabiać. Teraz chce kupić piaskownice dla mojego synka, ponieważ niedawno mnie o nią prosił. Przejrzałam sobie kilka ofert i znalazłam coś wyjątkowego w sklepie minimen.pl . Postanowiłam, że spełnię jego marzenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wsciwekla



Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 40

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2018 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno przydadzą wam sie dobrej jakości lampy do uprawy niektórych z roślin, takie lampy znajdziesz tutaj https://sklep.elektrospark.pl/oswietlenie-specjalistyczne,7787.html Jest to bardzo dobry sposób na dużą ilość owocników ponieważ w świetle takich lamp rośliny lepiej zakwitaja. Warto sie tym zainteresować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Projektowanie ogrodu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl