Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Trawa latem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Ogród latem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

wojo900



Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2118

PostWysłany: Sob Sty 27, 2018 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcąc mieć piękny, zielony trawnik dobrze jest zainwestować w system nawadniający. Są dostępne różne ich typy. Niezależnie jednak od tego, na który się zdecydujemy, powinniśmy zaopatrzyć się w rury PE, bo będą niezbędne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

karen



Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 3

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2018 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dobrze zrobiony trawnik daje bardzo dobry efekt. Niestety w praktyce nie jest to wcale tak latwe jakby sie moglo wydawac. Trzeba postawic na jak najlepsze uzyznienie gleby, przy czym nasiona musza byc tez dobrej jakosci. Nie jest to tania zabawa co by nie mowic Smile Najgorsze co moze nas spotkac to krety .. u mnie kilka lat wstecz byla ich doslowna plaga. Ktos mi podpowiedzial zeby kupic specjalny srodek .. juz nie pamietam czy to nie byl czasem dokladnie ten Brosa - https://www.sklepogrodniczy.pl/odstraszacze-i-trutki/odstraszacze-zwierzat/ Przyznam szczerze, ze zadzialal na medal i po tygodniu nie bylo ani sladu po nich. Teraz stosuje prewencyjnie takie rozwiazanie. Jest przy okazji bardziej humanitarne niz ich zabijanie czy tez ogluszanie petardami w celu wystraszenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

lapkow



Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 604

PostWysłany: Pon Maj 28, 2018 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znalazłem fajny poradnik na temat ogrodu, sadzenia roslin, zerknijcie sobie: https://www.stukpuk.pl/blog/sadzenie-roslin-jak-przygotowac-ziemie/ Właśnie grunt to odpowiednio przygotowac ziemie przed sadzeniem roslin, czesto sie to zaniedbuje, a pozniej sie dziwimy, czemu rosliny nie rosna prawidlowo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

miastkowski



Dołączył: 29 Maj 2018
Posty: 1
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Maj 29, 2018 11:05 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

W tamtym roku systematycznie podlewałem swój trawnik, wyglądał pięknie. Już wiem jak ważne jest odpowiednie nawodnienie trawy aby cieszyła oko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

majan



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 5

PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba dużo nawadniać, szczególnie młodą trawę Wink
_________________
Dobrze to wiedzieć w czasie podróżowania - http://www.ponadczasowe.eu/podrozowanie-gdzie-najlepiej-nocowac/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pasterka



Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 496

PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O trawę latem trzeba wyjątkowo dbać, szczególnie, jeśli jest to trawa np na boisku sportowym. Pielęgnację boiska najlepiej powierzyć profesjonalnym firmom ogrodniczym. Specjaliści z Markflor świadczą takie usługi. Dzięki ich doświadczeniu każde boisko będzie wyglądało estetycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

lucynka



Dołączył: 06 Paź 2018
Posty: 387

PostWysłany: Sob Paź 13, 2018 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się, jak są duże upały to trawa jeśli nie jest nawadniana zwyczajnie się wysuszy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

monika91



Dołączył: 06 Lut 2019
Posty: 292

PostWysłany: Wto Lut 12, 2019 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę ja to byłam pod wrażeniem zielonej trawy i jej nawadniania podczas wczasów na kanarach. Zraszacze dawały radę przy bardzo wysokich temperaturach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Ogrodniq



Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 211

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zielona , gęsta i zadbana trawa wygląda naprawdę imponująco. Oczywiście taki trawnik wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Co jakiś czas warto wykonać wertykulację, bo to zdecydowanie poprawia kondycję trawy. Jeśli Wasz wertykulator nie daje już rady to pomyślcie o wymianie noży. W sklepie https://skladczesci.pl/Noze_do_wertykulatora znajdziecie szeroki wybór części do wertykulatorów a także kosiarek i innych sprzętów ogrodowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Jadwiga Barkowa



Dołączył: 11 Maj 2019
Posty: 3

PostWysłany: Sob Maj 11, 2019 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli kosisz murawę kosiarką z koszem i zbierasz ścinki – musisz regularnie nawozić trawnik, gdyż materia organiczna i minerały niezbędne dla trawnika nie wracają z powrotem do gleby
Trener personalny Wrocław
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

paluszek



Dołączył: 16 Kwi 2019
Posty: 43

PostWysłany: Sro Maj 15, 2019 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trawnik to wskaźnik poziomu zaawansowania ogrodnictwa Smile
Nie łatwo mieć piękny i zadbany trawnik, trzeba włożyć dużo pracy.

---


Ostatnio zmieniony przez paluszek dnia Sro Maj 27, 2020 6:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

astronom



Dołączył: 22 Gru 2017
Posty: 843

PostWysłany: Czw Cze 20, 2019 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ogród latem trzeba wyjątkowo dbać, szczególnie teraz gdy są takie upały. Warto zerknąć do tego sklepu http://www.substral.pl/ Zaopatrzyć się w odpowienie odżywki i środki zwalczające np mrowki czy inne insekty. Pamietać trzeba też o podlewaniu ogrodu. Nie robić tego w samo oludnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

ZamowMariana.pl



Dołączył: 05 Sie 2019
Posty: 9

PostWysłany: Pią Paź 18, 2019 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj skontaktować się z firmą, która świadczy usługi ogrodnicze. Często myślimy, że koszty takich usług są bardzo drogie. Ale tak jak u mnie: https://zamowmariana.pl/ w wielu firmach można negocjować ceny. Warto to sprawdzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

paluszek



Dołączył: 16 Kwi 2019
Posty: 43

PostWysłany: Sro Maj 27, 2020 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trawa wbrew pozorom nie jest wcale takim łatwym w uprawie tematem Smile szybko nam pokaże wszelkie niedociągnięcia w pielęgnacji, czy niedostateczne nawadnianie. Oprócz obfitego podlewania istotne jest też odpowiednie nawożenie. Ja polecam nawozy ze sklepu https://www.azallo.pl/. Ten sklep specjalizuje się we wszelkich środkach ochrony roślin tylko od sprawdzonych producentów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

lapkow



Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 604

PostWysłany: Wto Cze 09, 2020 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie nawozy stosujecie do trawy? Ja przeglądam różne produkty https://www.gardenowo.pl/srodki-i-nawozy/nawozy/nazowy-do-trawnikow ale jestem początkujący w tym temacie, a chciałabym żeby mój trawnik trochę odżył. Podlewam go regularnie, ale mimo to nie wygląda tak, jakby chciał. Jakie porad na temat pielęgnacji trawnika moglibyście mi udzielić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Ogród latem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl