Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Trawa latem
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Ogród latem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Sebastian Piórko



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: PL

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 1:05 pm    Temat postu: Trawa latem Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam zniszczoną dalszą część działki - reszta trawy od domu jest brązowo-żółta. To pewnie jest spowodowne ostrym słońcem i zbyt częstym koszeniem na nisko obniżonej kosiarce. Do tego dochodzą różnego rodzaju kretowiska, dziury pewnie po nornicach i miałem też gniazdo os w ziemi, a do tego doszły też porozrzucane po działce kopce mrówek. Trawa ta po skoszeniu nie wygląda za ładnie - próbowałem ją nawozić, stosować różnego rodzaju preparaty na szkodniki (to może też być spowodowane przez te praparaty), ale niestety też nic nie pomogło. Teraz na szczęście jest zima i nic nie widać Wink ale chciałbym się poważnie zabrać za ten trawnik, żeby wyglądał jak na Wembley Very Happy. Jak trawy nie skoszę, to wygląda ładnie ale za duża to nie powinna być. Porady mile widziane Smile

Dzięki z góry i z doliny Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

landrynka



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 23

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 1:32 pm    Temat postu: Re: Trawa latem Odpowiedz z cytatem

Sebastian Piórko napisał:
Witam

Mam zniszczoną dalszą część działki - reszta trawy od domu jest brązowo-żółta. To pewnie jest spowodowne ostrym słońcem i zbyt częstym koszeniem na nisko obniżonej kosiarce. Do tego dochodzą różnego rodzaju kretowiska, dziury pewnie po nornicach i miałem też gniazdo os w ziemi, a do tego doszły też porozrzucane po działce kopce mrówek. Trawa ta po skoszeniu nie wygląda za ładnie - próbowałem ją nawozić, stosować różnego rodzaju preparaty na szkodniki (to może też być spowodowane przez te praparaty), ale niestety też nic nie pomogło. Teraz na szczęście jest zima i nic nie widać Wink ale chciałbym się poważnie zabrać za ten trawnik, żeby wyglądał jak na Wembley Very Happy. Jak trawy nie skoszę, to wygląda ładnie ale za duża to nie powinna być. Porady mile widziane Smile

Dzięki z góry i z doliny Razz


Witaj.
Na Twoim miejscu byłabym bardzo zadowolona, że żyjesz tak blisko natury Wink i wszyscy Cię lubią Smile.
Może po prostu zamień trawnik na żwirek Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Sebastian Piórko



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: PL

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 1:47 pm    Temat postu: Re: Trawa latem Odpowiedz z cytatem

landrynka napisał:

Witaj.
Na Twoim miejscu byłabym bardzo zadowolona, że żyjesz tak blisko natury Wink i wszyscy Cię lubią Smile.
Może po prostu zamień trawnik na żwirek Very Happy


Człowiek ma żyć w zgodzie z naturą Wink lecz nie wszyscy są tacy mili, a niektóre stworzonka niby miłe a robią szkody w mojej trawie Razz

Co do zamiany na żwirek to chciałem zrobić boisko albo basen ale ojciec zażartował, że jak już są dziury (czyt. dołki) to mamy pole golfowe Very Happy nic tylko otworzyć dla szerszej publiki Wink

Dziękuję za zainteresowanie ale nadal chciałbym, żeby mój ogród wyglądał ładnie a nie jak po lądowaniu w Normandii Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

landrynka



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 23

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 2:17 pm    Temat postu: Re: Trawa latem Odpowiedz z cytatem

kije golfowe mam, możemy wypróbować pole Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Agata



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 2:57 pm    Temat postu: Re: Trawa latem Odpowiedz z cytatem

Sebastian Piórko napisał:
Witam
Mam zniszczoną dalszą część działki - reszta trawy od domu jest brązowo-żółta(...) Porady mile widziane Smile
Dzięki z góry i z doliny Razz

Witaj Sebastianie, rzeczywiście sprawa nie wygląda najlepiej. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zerwanie istniejącej darni i założenie nowego trawnika. Sprawdź jakie są pH i rodzaj podłoża, może się okazać, że trzeba będzie podłoże rozluźnić piaskiem lub wzbogacić humusem. Warto też pomyśleć o zastosowaniu siatki przeciw kretom. Jeżeli trawnik wystawiony jest duże nasłonecznie, to bez systemu nawadniającego trawa nigdy nie będzie dobrze wyglądać. Ważne jest też racjonalne nawożenie w okresie zarówno wiosennym jak i jesiennym.
Życzę miłej pracy i efektownie wyglądającego trawnika Smile.
pozdrawiam
Agata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

aurinko



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 21

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam optuję za polem golfowym - modnie i extrawagancko Wink Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Sebastian Piórko



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: PL

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile
No to jednym słowem trochę pracy mnie czeka na wiosnę Smile
No, ale dłużej na to co jest nie mogę patrzeć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 18

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 3:56 pm    Temat postu: Re: Trawa latem Odpowiedz z cytatem

Sebastian Piórko napisał:
Witam
Mam zniszczoną dalszą część działki - reszta trawy od domu jest brązowo-żółta(...) Porady mile widziane Smile
Dzięki z góry i z doliny Razz
A może załóż darń z rolki. Pod trawą jest siatka świetnie zabezpiecza przed kretami i nornicami. Na mrówki są środki, a na dołki ewentualnie szpadelek i żyzna ziemia. Ładny trawnik mieć to prawdziwa sztuka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

tomek65653



Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 5

PostWysłany: Sro Gru 21, 2016 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy styl ma swój wygląd
_________________
more helpful hints
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

viola45



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 1

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 5:27 pm    Temat postu: Ładna trawa Odpowiedz z cytatem

Ja w tamtym roku stosowałam na trawę taki środek chwastobójczy: https://sklepdlaogrodu.pl/pl/starane-trawniki-260-ew-100ml-target.html i naprawdę pozbyłam się wielu chwastów, a szczególnie tego uciążliwego mlecza, który porastał całe moje podwórko. Trawkę miałam taką jak w tych filmach, gdzie każdy ma piękny i zielony podjazd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

daagg289



Dołączył: 28 Lut 2017
Posty: 3

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super oferta ogrodu, podobają mi się wasze propozycje !
_________________
nasza oferta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

barrbk



Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, propozycje sa naprawde super.
_________________
Jak czytać umowę o pożyczkę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

kokosowy



Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 1
Skąd: Grajewo

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 2:23 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Witam, jaką kosiarkę polecacie do koszenia trawy w ogrodzie, spalinową czy elektryczną?
_________________
Drzwi zewnętrzne drewniane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

ubonik88



Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd: Wschowa

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko spalinówkę dobrej firmy, nie oszczędzaj bo nie warto.
_________________
ubezpieczenie na życie z rankingubezpieczennazycie.pl|Ranking
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Newer



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 1

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tak, ja miałem chińską spalinówkę - oszczędność PRAWIE przepłaciłem utratą palca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Ogród latem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl