Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Odchwaszczenie działki
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Częste problemy w ogrodzie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

PrzemB



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 5:01 pm    Temat postu: Odchwaszczenie działki Odpowiedz z cytatem

Witam,

szykuję się na wiosnę do rozpoczęcia gospodarowania na działce. Obecnie jest to nieogrodzone 1300m2 byłego pola. Rosną tam bardzo bujne chwasty (chyba że to nie są chwasty - nie znam się na tym), takie do 1,5m. Pytanie: jak zabrać się do cywilizowania mojej działki? Jakich narzędzi będę potrzebował, ew. jakich środków chemicznych? Na razie na działce nie chcę jeszcze niczego sadzić, rozpoczynamy niedługo budowę, ale przynajmniej część mogę już jakoś zacząć zagospodarowywać.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Agata



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 10:39 am    Temat postu: Re: Odchwaszczenie działki Odpowiedz z cytatem

PrzemB napisał:
Witam,

szykuję się na wiosnę do rozpoczęcia gospodarowania na działce. Obecnie jest to nieogrodzone 1300m2 byłego pola. Rosną tam bardzo bujne chwasty (chyba że to nie są chwasty - nie znam się na tym), takie do 1,5m. Pytanie: jak zabrać się do cywilizowania mojej działki? Jakich narzędzi będę potrzebował, ew. jakich środków chemicznych? Na razie na działce nie chcę jeszcze niczego sadzić, rozpoczynamy niedługo budowę, ale przynajmniej część mogę już jakoś zacząć zagospodarowywać.

Pozdrawiam


Witam.
W pierwszej kolejności proponuję ściąć chwasty jak najbliżej ziemi. Wiosną, jak rozpocznie się wegetacja zastosować herbicyd systemiczny (np. Roundup). Najważniejsze aby nie dopuścić do zawiązania i wysiewu nasion. Po uschnięciu chwastów, należy wykonać orkę i bronowanie. Dobrze jest wykonać orkę jesienią, aby pozostawić glebę na zimę w ostrej skibie, co korzystnie wpływa na strukturę gruzełkową, później wiosną zastosować bronowanie lub kultywowanie i bezpiecznie można przystępować do zagospodarowywania terenu zielenią.
Życzę miłej pracy Smile.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

aurinko



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 21

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
A jeśli ktoś ma niewielką powierzchnię? To trochę problematyczne jest wtedy oranie, bronowanie itp... Czy wtedy tylko opryskać herbicydem? a to nie zaszkodzi np. mojemu psu?
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Agata



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aurinko napisał:
Witam
A jeśli ktoś ma niewielką powierzchnię? To trochę problematyczne jest wtedy oranie, bronowanie itp... Czy wtedy tylko opryskać herbicydem? a to nie zaszkodzi np. mojemu psu?
pozdrawiam


Witaj.
Opryski należy wykonywać w dni pogodne i bezwietrzne w godzinach wieczornych (po zakończeniu oblatywania pszczół). Na opakowaniu każdego herbicydu są opisane poszczególne klasy toksyczności dla określonych grup organizmów, ale oczywiście na opryskany teren nie powinniśmy wypuszczać naszych czworonogów.
Jeżeli powierzchnia jest niewielka, to możemy zastosować mniejszy sprzęt lub uprawić glebę ręcznie.
pozdrawiam
Agata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

aurinko



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 21

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź Smile
Mam niezbyt duży ogród, a trawnik trochę średnio wygląda... choć jeśli się przyjmie, że chwasty też mogą być dekoracyjne, to może wygląda całkiem nieźle Laughing
Ale chyba nie o to mi chodzi
Znajomy już podpowiadał, że najprościej będzie całość trawnika zrobić od podstaw i przypilnować, żeby potem już chwasty się nie pojawiały...
podejrzewam, że czeka mnie pracowita wiosna Wink
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PrzemB



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi. Przepraszam, że tak późno, ale dawno tu nie wpadałem Embarassed Za to pewnie od wiosny będę stałym bywalcem Forum Smile
_________________
PrzemB
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Agata



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PrzemB napisał:
Dziękuję za odpowiedzi. Przepraszam, że tak późno, ale dawno tu nie wpadałem Embarassed Za to pewnie od wiosny będę stałym bywalcem Forum Smile


Witaj Smile

Będzie nam bardzo miło.
Podziel się wrażeniami z efektów Twojej pracy w ogrodzie.

pozdrawiam
Agata Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

doremifa



Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby są dostępne preparaty nie szkodliwe dla zwierząt, ale ja w to jakoś nie wierzę i po oprysku, który robimy na dniach, mojego psa do ogródka nie puszczę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

paluszek



Dołączył: 16 Kwi 2019
Posty: 43

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie trawników polecam Starane na chwasty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Iwonamaleks



Dołączył: 15 Sie 2019
Posty: 104

PostWysłany: Pią Sie 16, 2019 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też zabieram się za prace ogrodowe w końcu. W tym roku może już nie zrobię aż tak wiele, ale już przynajmniej mogę zamówić odpowiednie preparaty, akcesoria do ogrodu, tak żeby wszystko w przyszłym roku było tak jak być powinno:) Myślę, że was tu też powinny zainteresować propozycje od https://sieci-siatki.pl/siatki-sportowe/ Znajdziecie tu siatki sportowe, w tym siatkę do badmintona, ale i także typowo coś dla ogrodników - siatki zabezpieczające na drzewa, winorośle, szklarniowe, przyciemniające.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

ZamowMariana.pl



Dołączył: 05 Sie 2019
Posty: 9

PostWysłany: Pią Paź 18, 2019 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może warto zlecić to firmie, która odchwaszczy działkę, zniweluje teren, nawiezie ziemię, poradzi jakie rośliny sadzić. Inaczej trzeba samemu wszystkiego doglądnąć, zorganizować sprzęt i ludzi do pomocy. U mnie: https://zamowmariana.pl/ zawsze negocjujemy ceny, tak aby obie strony były zadowolone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Aleksandra1501



Dołączył: 02 Gru 2018
Posty: 90

PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz swoją działkę to pewnie też uprawiasz jakieś warzywa na własne zapotrzebowanie. Przy okazji polecę nowy herbicyd o szerokim zastosowaniu właśnie w uprawach warzywnych https://www.syngenta.pl/uprawy/warzywa/boxer-800-ec Jest bezpieczny dla roślin uprawnych i jego działanie jest trwałe i skuteczne nawet w przypadku zmiennych warunków atmosferycznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

peston



Dołączył: 16 Maj 2017
Posty: 146

PostWysłany: Czw Maj 07, 2020 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są chwasty, ktore dosć trudno się usuwa oraz bywają uciążliwe
mniszek pospolity (głęboko korzeni się),
babka zwyczajna (jest trudna do wyrwania)
perz właściwy (tworzy rozległe rozłogi).

W ich przypadku usuwanie ręczne raczej nie da rezultatów ( da jesli zaczniemy usuwać dopiero na początku, potem jednak będzie z tym wiekszy problem).

W przypadku rozsiania się po całym trawniku, dobrze będzie zastosować odpowiedni herbicyd. Trzeba tutaj pamietac o tym aby przez jakiś czas nie kosić trawnika bo herbicyd wnika do takich roślin poprzez liście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM

paluszek



Dołączył: 16 Kwi 2019
Posty: 43

PostWysłany: Pią Cze 12, 2020 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używałam środków chwastobójczych ze sklepu https://www.azallo.pl/. Cena dobra i są bardzo wydajne. Co ważne, niszczą chwasty, a nasze rośliny nie są osłabione. Warto je zakupić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wojo900



Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2118

PostWysłany: Nie Paź 25, 2020 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, chwasty to naprawdę spory problem i doskonale o tym wiem, ale mnie udało się ich pozbyć dzięki poradom, które znalazłam na stronie https://www.dziswlodzi.pl/artykuly/dom-i-ogrod/najpowszechniejsze-chwasty-dwuliscienne-na-polskich-polach--jak-z-nimi-walczyc . Internet, w odpowiednich miejscach i na odpowiednich strona na prawdę jest bardzo pomocny. Warto się pozbyć chwastów, bo wiele niszczą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Częste problemy w ogrodzie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl