Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Altana kryta strzechą
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Altany
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Miś



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 4

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 2:08 pm    Temat postu: Altana kryta strzechą Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie forumowiczów Gardenplanet. Mam kilka pytań odnośnie altan krytych strzechą a mianowicie:
- jakiej grubości powinno być poszycie altany ??
- czy firmy wykonujące takie usługi dają jakąś gwarancję np. na przeciekanie dachu??
- po czym poznać czy użyta trzcina na altanie nie jest stara??
- jak długo trwa montaż takiej altany?? czy to jest 1 dzień (ekipa po prostu przyjeżdża i stawia altanę) czy to jest bardziej złożony pomysł
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Remik



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 3:15 pm    Temat postu: Re: Altana kryta strzechą Odpowiedz z cytatem

Miś napisał:
Witam serdecznie forumowiczów Gardenplanet. Mam kilka pytań odnośnie altan krytych strzechą a mianowicie:
- jakiej grubości powinno być poszycie altany ??
- czy firmy wykonujące takie usługi dają jakąś gwarancję np. na przeciekanie dachu??
- po czym poznać czy użyta trzcina na altanie nie jest stara??
- jak długo trwa montaż takiej altany?? czy to jest 1 dzień (ekipa po prostu przyjeżdża i stawia altanę) czy to jest bardziej złożony pomysł
Pozdrawiam


Co do grubości poszycia altany powinno ono wynosić 25-35 cm, zatem jest dość grube, ale mamy wtedy pewność że altana nie będzie przeciekała. Jeżeli chodzi o szczelność poszycia to ważne jest również kąt pochylanie dachu, który nie powinien być mniejszy jak 40 stopni.
Solidna, szanująca się firma powinna dać gwarancję na wykonanie swojej usługi, no chyba że ma coś do ukrycia. Razz . Gardenplanet daje 10-letnią gwarancję na szczelność dachu.
Co do trzciny zasada jest prosta - im jaśniejsza trzcina, tym młodsza. Jeżeli poszycie altany jest już szare - znaczy to iż użyty materiał ma już swoje lata.
Altany kryte strzechą to nie jest towar z półki, który można tak po prostu kupić i na drugi dzień mieć w swoim ogrodzie. Czas realizacji altany, to około 2 tygodnie (oczywiście wszystko zależy od jej wielkości)
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Remik dnia Czw Sty 17, 2008 9:55 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Miś



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 4

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 3:35 pm    Temat postu: Re: Altana kryta strzechą Odpowiedz z cytatem

Remik napisał:

Co do grubości poszycia altany powinno ono wynosić 25-35 cm, zatem jest dość grube, ale mamy wtedy pewność że altana nie będzie przeciakała. Jeżeli chodzi o szczelność poszycia to ważne jest rónież kont pochylanie dachu, który nie powinien być mniejszy jak 40 stopni.
Solidna, szanująca się firma powinna dać gwarancję na wykonanie swojej usługi, no chyba że ma coś do ukrycia. Razz . Gardenplanet daje 10-letnią gwarancję na szczelność dachu.
Co do trzciny zasada jest prosta - im jaśniejsza trzcina, tym młodsza. Jeżeli poszycie altany jest już szare - znaczy to iż użyty materiał ma już swoje lata.
Altany kryte strzechą to nie jest towar z pułki, który można tak poprosu kupić i na drugi dzień mieć w swoim ogrodzie. Czas realizacji altany, to około 2 tygodnie (oczywiście wszystko zależy od jej wielkości)
pozdrawiam


Wielkie dzięki za odpowiedzi na moje pytania
Mam jeszcze jedno - ile może kosztować taka altana kryta strzechą??
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Remik



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 3:39 pm    Temat postu: Re: Altana kryta strzechą Odpowiedz z cytatem

Miś napisał:

Wielkie dzięki za odpowiedzi na moje pytania
Mam jeszcze jedno - ile może kosztować taka altana kryta strzechą??
Pozdrawiam


Cena głównie zależy od wielkości altany i skomplikowania jej konstrukcji. Nie jestem w stanie podać konkretnej ceny np. 1 m2 altany krytej strzechą. Przykładowe realizacje oraz ceny można sprawdzić w "pasażu handlowym" - zakładka u góry strony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

maja



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 16

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 2:09 pm    Temat postu: Re: Altana kryta strzechą Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, czy na taką altanę trzeba mieć pozwolenie na budowę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 18

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 11:59 am    Temat postu: Re: Altana kryta strzechą Odpowiedz z cytatem

maja napisał:
Mam pytanie, czy na taką altanę trzeba mieć pozwolenie na budowę?
do 25m2 powierzchni budowli nie potrzebujemy pozwolenia na budowę ale musimy to zgłosić w starostwie powiatowym.
pozdrawiam i zapraszam na nasz pasaż handlowy z ofertą takich altan oraz z ciekawymi zdjęciami jak się taką altanę robi itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

kacperro1



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: Sro Sie 31, 2016 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie taka altana pokryta strzechą z czasem nie zaczyna przeciekać? To chyba namięka po jakimś czasie? Czy istnieją jakieś sprawdzone sosoby konserwacji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawel14



Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 1

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2016 10:10 am    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie i pozdrawiam Smile
http://www.adwokaciwarszawa.com.pl
http://www.adwokaciwarszawa.com
http://www.adwokatwarszawa.net
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

adamurs



Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 3

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przeciekami to różnie bywa, osobiście nie miałem problemów ale mój szwagier miał i wiem że to nie lada problem..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

parrwalek



Dołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 5

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba na altanę nie trzeba mieć specjalnego pozwolenia, bo można ją łatwo rozebrać. Jak dla mnie trochę bez sensu, ja się o pozwolenie nie starałem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mathiass33



Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 5

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że nikt nie miał pretensji?
_________________
wosk palmowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tadzio90



Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2017 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi osobiście sie podobają bardzo altany okrągłe. Sam postawiłem taką sam we własnym ogrodzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

aderf354



Dołączył: 15 Gru 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaka cena za to jest

_____________________
Imprumut online
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek9092



Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 2
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzecha to bardzo dobry materiał na pokrycie altanki. Nasza już stoi 10 lat i nic sie nie dzieje.
_________________
Tioman/pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

szakal7



Dołączył: 31 Maj 2018
Posty: 1
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Maj 31, 2018 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, strzecha bardzo dobra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Altany Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl