Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
nawadnianie trawnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

marta



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 12

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 1:14 pm    Temat postu: nawadnianie trawnika Odpowiedz z cytatem

czy można założyć nawadnianie trawnika na już założonym gazonie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 18

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 1:21 pm    Temat postu: Re: nawadnianie trawnika Odpowiedz z cytatem

marta napisał:
czy można założyć nawadnianie trawnika na już założonym gazonie?


Oczywiście. Wykonuje się to zrywając istniejącą darń układając system nawodnieniowy w wykopanych rowkach i zasypując rowki przykrywamy z powrotem darnią. Technicznie wykonalne. Jednak następnym razem zakładając ogród zaprojektujmy wszystko co chcemy w nim mieć i trzymajmy się kolejności prac.
To kolejny dowód na to, że zakładając ogród rozpoczynamy od projektu. Najlepiej aby wykonała go fachowa i profesjonalna firma ogrodnicza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

arek443



Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lis 21, 2018 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko co jest napisane jest bardzo ciekawy tak naprawdę. Bardzo ten wątek mi się podoba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PiotrPil



Dołączył: 22 Lip 2019
Posty: 141

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2019 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też dobrze się sprawdził system z centrumnawadniania.com ponieważ posiadają zarówno wersje sterowane bezprzewodowo jak i klasyczne. My do tego od razu kupiliśmy u nich zestaw narzędzi ogrodowych, więc na okres jesienny i przyszły wiosenny jesteśmy gotowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dawid44



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1460

PostWysłany: Pią Lip 29, 2022 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co by nie mówić to oczywiście takie kwestie są ważne i uważam, że również wiele ciekawych informacji zawsze bez problemów znajdziemy w sieci. Jak dla mnie niezwykle ciekawie także w https://www.podlane.pl/blog/podlewanie-trawnika-w-czasie-upalow/ opisano to jak należy dobrze podlewać trawnik, ale w czasie upałów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

rose



Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 971

PostWysłany: Wto Sie 23, 2022 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, jak zadbać o trawnik z mchem, to tak się składa, że na stronie: https://biznews.com.pl/dom-i-ogrod/21196-trawnik-z-mchem-jak-o-niego-dbac wszystko zostało świetnie opisane. Mam nadzieję, że zainteresuje was ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dawid44



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1460

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2023 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co by nie mówić to takie sprawy są rzeczywiście bardzo ważne i ja jeszcze chcę powiedzieć, że również istotnym jest to aby każdy z nas wiedział jak de facto wybrać hydrofor do podlewania ogrodu. Myślę, że bardzo fajnie o takich kwestiach napisano w https://doradnik.pl/jak-dobrac-hydrofor-do-podlewania-ogrodu/ i właśnie dlatego ja takie artykuły bardzo chętnie czytam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

otylia4



Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 222

PostWysłany: Sro Lip 26, 2023 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja trawa mimo nawadniania słabo rośnie, sama już nie wiem dlaczego. Może to przez te upały albo zasiałam słabej jakości... Muszę poszukać jakiegoś nawozu dla niej bo bardzo źle wygląda, myślę że na https://florovit.pl/hobby/produkty/wszystkie są takie. Można w ofercie tej marki znaleźć także mieszanki szybko wschodzących traw. Jeśli chcecie szybko stworzyć ładny trawnik koło domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl