Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
plamy na trawa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Częste problemy w ogrodzie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

marta



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 12

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 12:46 pm    Temat postu: plamy na trawa Odpowiedz z cytatem

Ostatniego lata na moim pięknym gazonie pojawiły się ciemno zielone "wysepki" gdzie trawa rośnie dużo bujniej. Nie mam psa ani kota więc nawożenie dodatkowe odpada?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 18

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 12:58 pm    Temat postu: Re: plamy na trawa Odpowiedz z cytatem

marta napisał:
Ostatniego lata na moim pięknym gazonie pojawiły się ciemno zielone "wysepki" gdzie trawa rośnie dużo bujniej. Nie mam psa ani kota więc nawożenie dodatkowe odpada?


Jeżeli wszystkie te czynniki wyeliminowałaś, powodem może być źle wymieszana mieszanka traw podczas siewu. Trawy, sportowe, gazon, Wembley, ozdobne to tak naprawdę mieszanka kilku, kilkunastu gatunków traw. Różnią się one szybkością kiełkowania. Najszybciej kiełkuje rejgras angielski który daje szybko efekt a potem ginie. Pozostaje w tym miejscu inny gatunek np. wiechlina łąkowa. Taki może być powód "wysepek". Proponuję oddać też glebę do analizy.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

aurinko



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 21

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 12:54 pm    Temat postu: Re: plamy na trawa Odpowiedz z cytatem

marta napisał:
Ostatniego lata na moim pięknym gazonie pojawiły się ciemno zielone "wysepki" gdzie trawa rośnie dużo bujniej. Nie mam psa ani kota więc nawożenie dodatkowe odpada?


A ja myślałem, że "nawożenie" przez psa i kota to raczej wypala rośliny....
Mój pies ma ulubiony krzak w ogrodzie i bynajmniej trawa wokół niego nie wygląda "bujnie".... a nawet żółto-suche resztki trudno trawą nazwać.... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

otolka



Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 716

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawóz potrzebny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

krzewyozdobne



Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 1

PostWysłany: Czw Paź 05, 2017 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badania analizy gleby są bezpłatne? Ja również mam problem na trawniku z takimi "wysepkami" zielonymi.
_________________
https://krzewyozdobne.net
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

paluszek



Dołączył: 16 Kwi 2019
Posty: 43

PostWysłany: Czw Cze 11, 2020 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A był wykonywany zabieg aeracji?? Jest to bardzo istotne przy trawnikach, gdzie często zbyt gęsta darń może skutkować niedoborem powietrza. Spróbuj https://www.target.com.pl/produkty/aerator-w-plynie-do-trawnikow
Sama używałam tego w ogrodzie i polecam, trawnik bardzo szybko się zregenerował i jest jednolity i piękny Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wojo900



Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2118

PostWysłany: Pon Lip 06, 2020 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogrodzie często problemem jest trawnik, każdy by chciał gęstą i zieloną trawę a tu nagle źdźbła żółkną i się problem robi. Ale nic straconego, na https://www.substral.pl/szybka-renowacja-trawnika-z-trawa-samozageszczajaca przeczytacie sobie jak zrobić sprawną renowację trawnika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

kentinoo



Dołączył: 15 Sie 2019
Posty: 1543

PostWysłany: Czw Gru 09, 2021 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się nad nadchodzącym rokiem ponieważ chcę wprowadzić trochę zmian. Z tego co sprawdzałem trawy ozdobne są ciekawym rozwiązaniem i można je dostać w naprawdę dobrych cenach. Gdybyście mieli polecić najlepsze sklepy ogrodnicze to jakie by to były?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

lapkow



Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 605

PostWysłany: Sro Mar 23, 2022 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę wiele fajnych porad w temacie trawników znajdziecie tutaj - https://www.lovethegarden.com/pl-pl/artykuly/trawnik Mamy już wiosnę więc najwyższa pora pomyśleć lepiej o ogrodzie i zadbaniu o niego. Ja czekam tylko teraz na weekend by kontynuować dalsze porządki po zimie. Pogoda już coraz piękniejsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dawid44



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1460

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2022 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy mi się jeszcze taka sytuacja nie trafiła i myślę, że właśnie coraz więcej osób zaczyna decydować się na dobre rozwiązania do podlewania trawnika. Mi udało się jakiś czas temu natrafić na doskonały wpis odnośnie tego która pompa głębinowa będzie tym dobrym wyborem do podlewania trawników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

SebastianMM



Dołączył: 23 Lip 2019
Posty: 411

PostWysłany: Sro Kwi 13, 2022 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukając przede wszystkim dobrej jakości w zakresie nawozów do swojego ogródka, aby utrzymać go w pięknym stanie no to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam do sprawdzenia ofertę przygotowaną przez Florovit https://sklepinco.pl/marka/florovit/ u których będziecie mogli liczyć na dobre ceny, pełne wsparcie obsługi ale i różne opcje w zależności od potrzeb.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dawid44



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1460

PostWysłany: Pią Wrz 02, 2022 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie dbanie o nasz trawnik moim zdaniem jest bardzo ważną kwestią i jak najbardziej również dobrze jest wiedzieć kiedy warto aerować nasz trawnik. Zresztą sprawdź przede wszystkim jak wygląda on właśnie po aeracji oraz przed i na pewno będzie to bardzo duża różnica.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Częste problemy w ogrodzie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl