Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Sterowanie oświetleniem w domu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

knut



Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 140

PostWysłany: Sro Gru 08, 2021 1:46 pm    Temat postu: Sterowanie oświetleniem w domu Odpowiedz z cytatem

Czesc,
Koledzy zwracam sie do Was z pytaniem/zagwozdką. Tuya zigbee przekaznik 1 switch gang.
Sparowalem przelacznik z bramka zigbee bez problemow. W aplikacji normalnie moge przesterowac, jednakze swiatlo dalej sie nie swieci a czasami mruga
Do przekaznika podlaczona jest tasma led jako oswietlenie glowne w salonie. Czy zastosowanie led moze byc tu przyczyna? Dzieki za Wasza pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

peston



Dołączył: 16 Maj 2017
Posty: 146

PostWysłany: Czw Gru 09, 2021 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jaką masz bramkę ale ja do zigbee2mqtt podpiąłem sonoff BASICZBR3. Bezpośrednio z puszki leci do sonoffa, następnie sonoff steruje jakąś puszką do ledów. Śmiga jak szalone.

https://elektryka.org/artykuly/szczegoly/70657_nowoczesne-systemy-sterowania-oswietleniem

Na stronie jest obecnie więcej informacji o nowoczesnych systemach sterowania oświetleniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM

Dawid44



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1476

PostWysłany: Sob Sie 27, 2022 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie co by nie mówić to jak najbardziej samo oświetlenie jest bardzo ważne i ja również jestem zdania, że fajne jest wiedzieć jak zamontować taśmy LED. Myślę, że doskonale o tym napisano w https://www.4katy.com.pl/dom/udany-montaz-tasm-led-warto-wiedziec-wiecej i jak najbardziej takie porady każdemu z nas może się taka wiedza przydać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl