Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Przelew bankowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Prasa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

peston



Dołączył: 16 Maj 2017
Posty: 146

PostWysłany: Sro Lut 24, 2021 1:56 pm    Temat postu: Przelew bankowy Odpowiedz z cytatem

Przelew bankowy - transfer pieniedzy i zaginięcie przelewu...
Witam, spotkała mnie dziwna i bardzo stresujaca sytuacja, prowadzę firmę, przelałam pieniądze za towary mojemu dostawcy (firma A) w Polsce. Omyłkowo przelalam pieniądze na konto bankowe prowadzone w euro. Dopiero po kilku dniach odezwali sie do mnie ze przelew do nich nie dotarł. Wtedy zrozumiałam ze popelnilam maly blad, ale mimo wszystko pieniadze powinny sie przewalutowac i trafic na konto odbiorcy, albo odbic się i wrócic na moje konto.
Firma A powiadomiła mnie ze nie otrzymała pieniędzy, i ze zaczna naliczać odsetki. Poprosiłam o czas na rozwiazanie tej sprawy.
Zadzownilam do banku, powiedzieli ze peniadze wyszły z banku. Zadzwonilam do baku firmy A, powiedzieli ze nie udziela mi żadnych informacji.
Znów zwróciłam sie do mojego banku, otrzymalam wiadomosc ze skontaktują sie z ich bankiem i odezwa gdy beda cos wiedzieli.
Mija kolejny miesiąc a odpowiedzi nadal nie otrzymałam, gdy pisze czy cos wiedza, karzą mi czekać.
Firma A jest niecierpliwa , jest to moj najwazniejszy dostawca i przez tą sytuacje moze się skonczyć tak, ze bede placila odsetki a do tego strace głównego dostawc, a za tym ida kolejne kosekwencje.
Nie mam pojecia co robić, Czy ktoś słyszał o podobnej sytuacji ?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM

knut



Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 140

PostWysłany: Sro Lut 24, 2021 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę złożyć skargę na termin załatwienia reklamacji. Firma, której środki zostały przelane powinna wykazać w sposób możliwy, że środków nie otrzymała. Najlepiej zwrócić się do nich pisemnie z wyjaśnieniem i prośbą o przedstawienie zestawienia wpłat od Pani na obu rachunkach. Pieniądze raczej nie znikają.
http://pozyczkanakonto.pl/2020/01/15/jak-sprawdzic-kiedy-dojdzie-przelew/
Na tej stronie jest więcej informacji o sesjach przelewowych w Polsce . Polecam się wczytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

jerkil



Dołączył: 04 Sie 2019
Posty: 2689

PostWysłany: Sob Mar 27, 2021 2:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aplikacja, która pozwala zarządzać finansami https://provema.com/ jest naprawdę super rozwiązaniem. Osobiście korzystam i bardzo sobie cenię przede wszystkim natychmiastowe przelewy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Kazikdobry



Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 712

PostWysłany: Pią Lut 25, 2022 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto złożyć reklamację. Przeczekać trzeba okres księgowania, który trwa kilka dni i bank powinien rozwiązać sprawę.


__________________
polecam artykuł
https://www.zyskasz.pl/ochrona-obwodowa/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

burza



Dołączył: 10 Wrz 2019
Posty: 963

PostWysłany: Pią Lip 29, 2022 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak was interesuje przelew do anglii to na pewno w tym kierunku warto byłoby skorzystać z platformy Easy Send. U nich wszystko odbywa się naprawdę sprawnie i bezproblemowo - w dodatku opłacalne są też kursy, także warto się przyjrzeć ich ofercie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

stella93



Dołączył: 15 Lis 2018
Posty: 209

PostWysłany: Pon Sie 01, 2022 5:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Banki to są banki, mimo wszystko należy się orientować w tym, o co chodzi, bo nie ma jednego podejścia i jednej wiadomości. Ja sama zerkam na coś takiego jak stawki vibor , bo co nieco chcę zrozumieć. Dlatego mam nadzieję, że uda mi się to jakoś wszystko ogarnąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dawid44



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1460

PostWysłany: Sob Lip 15, 2023 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje się, że zagraniczne konta bankowe zyskują na popularności. Jest wiele powodów, dla których warto rozważyć taką opcję, np. dostęp do lepszych stóp procentowych czy większa prywatność. Znalazłem artykuł na stronie Thompson & Stein, który daje wiele informacji na ten temat https://www.thompsonstein.com/zagraniczny-rachunek-bankowy/ więc polecam przeczytać, jeśli zastanawiasz się nad otwarciem takiego konta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Prasa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl