Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Kretowiny!!!!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Częste problemy w ogrodzie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Miś



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 4

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 2:23 pm    Temat postu: Kretowiny!!!! Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się kretowin z mojego trawnika? Jest jakiś skuteczny sposób na przepędzenie kretów? Jakiś środek chem.... a może jakieś urządzenie elektryczne odstraszające te stworzenia. POMOCY!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Przemiel Natalia



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 2:29 pm    Temat postu: Re: Kretowiny!!!! Odpowiedz z cytatem

Miś napisał:
Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się kretowin z mojego trawnika? Jest jakiś skuteczny sposób na przepędzenie kretów? Jakiś środek chem.... a może jakieś urządzenie elektryczne odstraszające te stworzenia. POMOCY!


Cześć
Ja mam siatkę ułożoną pod całym trawnikiem i na razie się to całkiem nieźle sprawdza Smile
Polecam takie rozwiązanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dilb



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 1

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jeśli nie można położyć takiej siatki pod trawnik? Zakładanie min przeciwkrecich też odpada. Skubane maja chyba oddział saperski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

judyta



Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 1

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dilb napisał:
Co jeśli nie można położyć takiej siatki pod trawnik? Zakładanie min przeciwkrecich też odpada. Skubane maja chyba oddział saperski.

Witam, problem kretów u siebie załatwiam przy pomocy zapachów, których krety nie lubią. Może to być szmatka nasączona naftą włożona do nory kreciej, lub miazga z ugotowanych na twardo i zaśmierdziałych jajek. Kilka jajek należy ugotować na twardo po czym roztłuc i pozostawić na ostrym słońcu latem na kilka dni - kiedy zacznie śmierdzieć należy szmatkę lub kawałek gazety w tym namoczyć i włożyć do nory kreciej. Po pewnym czasie się wyniosą gdzie indziej. Wypróbowałam także inny dobry sposób na krety - włosy. Wypróbowałam psią sierść, którą zbieram wyczesując swoje psy i wkładam do nor. Ale mogą być ludzkie, pozyskane z zakładu fryzjerskiego. Aby odstraszanie się powiodło należy konsekwentnie takie odstraszacze wkładać do nor.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

maja



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 16

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Niezłe te sposoby, nie znałam takich, muszę kiedyś wypróbować.
Mój wujek ma porobione pułapki na krety - rurki plastikowe o większej średnicy, które regularnie sprawdza, kiedy znajdzie w nich kreta, to go łapie i wynosi na łąkę za domem... Na jakiś czas może i pomaga, ale chyba mało skuteczne, skoro cały czas z nimi walczy Laughing
Ale daje szansę kretom żyć o kilkadziesiąt metrów dalej Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Przemiel Natalia



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

judyta napisał:
Problem kretów u siebie załatwiam przy pomocy zapachów, których krety nie lubią....


Witam
Też nie słyszałam o takich sposobach jeszcze... no, ale wszystko dobre, co skuteczne Smile
A czy na inne zwierzaki ogrodowe ryjące pod ziemią też to działa? Bo u nas jest siatka, ale tylko pod trawnikiem, a czasami jakiś kret czy nornica się zapędzają w rabaty również.
Kiedyś słyszałam, że ponoć niektóre rośliny odstraszają gryzonie, ale nie mam pojęcia jakie to są. Może ktoś coś wie?
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

kamil---neo



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 2

PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 11:24 am    Temat postu: Re: Kretowiny!!!! Odpowiedz z cytatem

Mam jeden skuteczny sposób ale wymaga bardzo duzo cierpliwosci. Idziesz rano i ogladasz nowe kretowiny. Bierzesz szpadel i stoisz nad ta najbarziej swierza. Czasem po dlugim oczekiwaniu bez ruchu kretowina moze zaczac sie ruszac. Wtedy wiesz co masz zrobic Smile
_________________
Meble ogrodowe najwyższej jakości
www.meblogrod.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gardenia



Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Wto Lut 27, 2018 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś z was próbował może walki z kretami za pomocą piszczków? Takich urządzeń nadających bardzo wysokie dźwięki? Ponoć dobrze odstraszają krety
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Magda_111



Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 2

PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chciałabym wiedzieć, jak walczyć z kretami... Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

landrynka88



Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 597

PostWysłany: Pią Paź 19, 2018 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to proste Smile . Wystarczy przykładowo w sklepie euroogrod.com.pl link kupić sobie odpowiednią siatkę na krety. Montujecie je w ziemi i tak chronicie swój ogród przed wykopaliskami. Taka siatka nie ogranicza roślinom rosnąć, także o to na pewno nie musicie się bać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Kacper Parkowski



Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 4

PostWysłany: Sob Maj 11, 2019 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karbid

Najpopularniejszy preparat, który wsypuje się do nory. Następnie zalewa wodą, która powoduje reakcję, w efekcie której powstaje nieprzyjemny zapach, odstraszający krety.Trener personalny Wrocław
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

alea



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 247

PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli o mnie chodzi to jednak wolę odstraszacze ultradźwiękowe https://mojejaslo.pl/krety-i-nornice-na-dzialce-lub-ogrodzie/ , myślę że taki humanitarny sposób pozbycia się szkodników z ogrodu jest najlepszy i zgodny z moimi przekonaniami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

rose



Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 971

PostWysłany: Czw Lis 28, 2019 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwalczanie kretów na własną rękę nie należy do najłatwiejszych zadań. Zwalczanie kretów przy pomocy dźwięków, świecami dymnymi, ogólnie dostępnymi preparatami na krety nie przynosi skutków. Ja polecam wam firmę DDD usługi. Sama korzystałam z ich usług. Wykonali deratyzację na najwyższym poziomie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

renato



Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 175

PostWysłany: Pią Lut 19, 2021 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypróbuj prosty a skuteczny, niedrogi odstraszacz Cronos z new electric , u nas działa na krety ten za niecałe 18 zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Fauna



Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 49

PostWysłany: Wto Cze 15, 2021 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam się Wam szczerze, że w tym roku krety testują moją cierpliwość z dużą intensywnością. Cały trawnik jest usłany ich kopcami, a co gorsza, boję się, że w końcu wezmą się też za rycie w kwiatach i warzywach. Dlatego pomyślałam sobie, że zaopatrzę się w jakiś odstraszacz z Olpest -https://www.sklep.olpest.pl , bo jednak włożyłam masę pracy i czasu w piękny ogród, a jedna im się chyba nie podoba Smile. Mam nadzieję, że szybko się wyprowadzą, najlepiej jak najdalej ode mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Częste problemy w ogrodzie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl