Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Oczko wodne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Oczka wodne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Jan Kowalski



Dołączył: 29 Sty 2019
Posty: 14

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 10:02 pm    Temat postu: Oczko wodne Odpowiedz z cytatem

Nie ma oczka wodnego idealnego, czyli takiego, który spełniałoby wszystkie nasze oczekiwania i nie wymagało wiele pracy. Ale jeżeli spełni niektóre warunki, można liczyć na to, że oczko wodne przy minimalnej obsłudze dostarczy wiele radości, jak duży zbiornik
Im większy, tym łatwiej zachować w oczku wodnym równowagę biologiczną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

poeta



Dołączył: 02 Kwi 2019
Posty: 3

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2019 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasze oczko wodne było wykonywane wręcz na zamówienie. Niecka oczka była wykonana z tworzywa sztucznego w nieszablonowym kształcie, samo oczko składało się z kilku elementów ze sobą łączony, przez co oczko ma powierzchnię niemałą, bo prawie 30 metrów kwadratowych.
_________________
oleje przekładniowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Aleksandra1501



Dołączył: 02 Gru 2018
Posty: 90

PostWysłany: Czw Gru 05, 2019 11:16 pm    Temat postu: Re: Oczko wodne Odpowiedz z cytatem

Jan Kowalski napisał:
Nie ma oczka wodnego idealnego, czyli takiego, który spełniałoby wszystkie nasze oczekiwania i nie wymagało wiele pracy. Ale jeżeli spełni niektóre warunki, można liczyć na to, że oczko wodne przy minimalnej obsłudze dostarczy wiele radości, jak duży zbiornik
Im większy, tym łatwiej zachować w oczku wodnym równowagę biologiczną.


Budując oczko wodne warto nadmienić, ze trzeba będzie ją solidnie zaizolować, aby uniknąć zakażenia środowiska i wód gruntowych. Podam Ci namiar na firmę Folmar - folia PEHD która się specjalizuje w tym temacie. Polecam Ci ich to bo rzetelni fachowcy. Są terminowi i bardzo dokładni. A ceny konkurencyjne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

otylia4



Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 222

PostWysłany: Czw Cze 11, 2020 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry system filtracji https://www.plantica.pl/oczko-wodne/filtracja/ pompa i nie ma wcale tak dużo pracy przy oczku wodnym. Zależy też dużo jakie rośliny tam rosną i czy żyją zwierzęta. Ale i tak na pewno gra jest warta świeczki bo zupełnie inaczej się ogród prezentuje jak mamy takie oczko wodne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

stella93



Dołączył: 15 Lis 2018
Posty: 209

PostWysłany: Czw Lip 23, 2020 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no mieliśmy oczko wodne, ale za blisko było ulicy i niemal codzienne powinno być czyszczone, dlatego zrezygnowaliśmy. Nie było nas stać na coś takiego jak pompy głębinowe czy pionowe, a teraz, kiedy moglibyśmy to wszystko podciągnąć, to niestety, ale mieszkamy w bloku. I już raczej do takiego oczka nie pójdziemy. Dla mnie to normalne, że jednak każdy szuka tego, co da mu najwięcej. Na pewno będziemy ich tu https://www.sklep-watermark.pl/pompy-glebinowe szukać, bo to dobry plan.

Ostatnio zmieniony przez stella93 dnia Czw Lip 07, 2022 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

wojo900



Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2118

PostWysłany: Nie Lut 07, 2021 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U siebie w ogrodzie zrobiliśmy oczko wodne przy tarasie i naprawdę świetnie teraz się odpoczywa po pracy. Ogólnie co do ogrodu to mamy bardzo mały i niestety nie było większych możliwości. Oczko wodne wykonywaliśmy sami z mężem większość roślin kupowałam na https://www.waterandgarden.pl/12-lilie-wodne z których jestem bardzo zadowolona polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

mirabelka



Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 307

PostWysłany: Nie Mar 21, 2021 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczko wodne to świetny pomysł. Cudownie urozmaici aranżację ogrodu. Jeśli jest większe - moźe stanowić miejsce hodowli ozdobnych rybek i roślin, które wymagają warunków wodnych. Takie oczko bez problemu można zbudować samodzielnie. Przyda się kilka akcesoriów typu pompa jak tu https://trzmiel.com.pl/oczko-wodne/pompy, folia itp. Na szczęście obecnie nie ma problemu z dostępem do takiego asortymentu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Kinder123



Dołączył: 08 Mar 2019
Posty: 2258

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2021 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam spędzać wolny czas w moim ogrodzie, ponieważ bardzo mnie to odpręża i daje wiele radości.

skanery 3d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Kazikdobry



Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 712

PostWysłany: Pon Paź 25, 2021 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinder123 napisał:
Uwielbiam spędzać wolny czas w moim ogrodzie, ponieważ bardzo mnie to odpręża i daje wiele radości.

tripiodi.pl/skanery-3d]skanery 3]


Też uwielbiam relaks w moim ogrodzie. Z żoną na leżakach uwielbiamy czytać książki.

---------
medycyna estetyczna

https://holisticclinic.pl/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

rose



Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 970

PostWysłany: Czw Paź 28, 2021 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza oczkiem wodnym w ogrodzie warto również wygospodarować miejsce na szklarnię. W takiej szklarni możecie hodować roślin, warzywa czy owoce. Ja zdecydowałam się na szklarnię od Botanic bo to najwyższa jakość dostępna na rynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

kentinoo



Dołączył: 15 Sie 2019
Posty: 1543

PostWysłany: Nie Gru 11, 2022 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie na temat https://ergis.eu/pl/contents/dla-klientow/folie-izolacyjne myślicie, że oferta warta uwagi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

perki



Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 242

PostWysłany: Pią Cze 30, 2023 3:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczka wodne od zawsze mi się podobały i jak już wybudowaliśmy z mężem dom, to w pracach związanych z aranżacją ogrodów było także oczko i po ogromnym wkładzie czasu mamy już wymarzony ogród. Oczka wodne mają to do siebie, że trzeba o nie dbać i niezbędne w tej kwestii są preparaty do oczek wodnych. U lokalnej firmy https://sklepekozet.pl/preparaty-do-oczyszczania-oczek-wodnych zamawiamy preparaty w dogodnej cenie i dzięki temu woda jest czysta i całość zawsze pięknie wygląda. Czy też stosujecie preparaty do oczek wodnych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Dawid44



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1460

PostWysłany: Sob Lip 01, 2023 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Innym ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest pojemność zbiornika ciśnieniowego. Większy zbiornik pozwoli na większą elastyczność w użytkowaniu i mniej częste uruchamianie pompy. Ta informacja pochodzi z więc dlatego warto zwrócić uwagę na ten aspekt podczas zakupu.

Ostatnio zmieniony przez Dawid44 dnia Sro Paź 04, 2023 4:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

jerkil



Dołączył: 04 Sie 2019
Posty: 2689

PostWysłany: Pon Sie 14, 2023 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewelacyjnym sklepem którym jest na prawdę godny polecenia jeśli chodzi o produkty do ogrodu jest https://kwiateo.pl/ Sama wiele razy składałam tam zamówienie i zawsze otrzymywałam produkty z których byłam całkowicie zadowolona. Oferują oni m.in. nasiona traw ale również kwiatów, warzyw oraz preparaty do szamba, oczek wodnych, odstraszacze, artykuły ogrodnicze, domowe i wiele więcej. Zaskoczy Was u nich bardzo wysoka jakość idąca w parze z konkurencyjną ceną oraz niezwykle fachowa obsługa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Oczka wodne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl