Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
ryby w oczku zimą
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Oczka wodne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

buena



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 3

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 3:35 pm    Temat postu: ryby w oczku zimą Odpowiedz z cytatem

W tym roku założyliśmy oczko wodne, w którym mamy kilka karpi koi.
Jak najlepiej je "przezimować"?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

entuzjasta



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 11:21 am    Temat postu: Re: ryby w oczku zimą Odpowiedz z cytatem

buena napisał:
W tym roku założyliśmy oczko wodne, w którym mamy kilka karpi koi.
Jak najlepiej je "przezimować"?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Ja bym zainwestował w karpie, wtedy przezimowały by już w wannie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

maja



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 16

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 8:35 pm    Temat postu: Re: ryby w oczku zimą Odpowiedz z cytatem

entuzjasta napisał:

Ja bym zainwestował w karpie, wtedy przezimowały by już w wannie Wink


he he ktoś tu chyba głodny i o świętach myśli Very Happy
a jak duże i głębokie masz to oczko wodne? bo jeśli jest zbyt płytkie i małe, to może faktycznie wykorzystać karpie na święta Laughing bo będą mieć problem z przezimowaniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Agata



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 1:39 pm    Temat postu: Re: ryby w oczku zimą Odpowiedz z cytatem

buena napisał:
W tym roku założyliśmy oczko wodne, w którym mamy kilka karpi koi.
Jak najlepiej je "przezimować"?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Witam. Przed założeniem oczka wodnego powinno się zaplanować czy będą w nim ryby, gdyż powinno się wtedy dobrać odpowiednią głębokość zbiornika wodnego. Aby ryby mogły przezimować, to głębokość wody powinna mieć minimum 1,2 m. Należy też pamiętać, że ryby powinny mieć dopływ tlenu, więc kiedy tafla wody jest zamarznięta, to należy robić przerębel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ala



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 15

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 2:05 pm    Temat postu: Re: ryby w oczku zimą Odpowiedz z cytatem

Agata napisał:

Witam. Przed założeniem oczka wodnego powinno się zaplanować czy będą w nim ryby, gdyż powinno się wtedy dobrać odpowiednią głębokość zbiornika wodnego. Aby ryby mogły przezimować, to głębokość wody powinna mieć minimum 1,2 m. Należy też pamiętać, że ryby powinny mieć dopływ tlenu, więc kiedy tafla wody jest zamarznięta, to należy robić przerębel.


Witam!
A ja mam takie pytanie, jak mniej więcej policzyć ilość ryb jaka powinna być w danym oczku? Czy to się liczy jakoś na metr kwadratowy powierzchni, czy metr sześcienny wody?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 18

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 2:27 pm    Temat postu: Re: ryby w oczku zimą Odpowiedz z cytatem

ala napisał:

Witam!
A ja mam takie pytanie, jak mniej więcej policzyć ilość ryb jaka powinna być w danym oczku? Czy to się liczy jakoś na metr kwadratowy powierzchni, czy metr sześcienny wody?


Na metr sześcienny wody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

ala



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 15

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 12:55 pm    Temat postu: Re: ryby w oczku zimą Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
na metr sześcienny wody.


ale ile na metr sześcienny? bo nie wiem jak to traktować teraz
kilo ryby czy może jedna ryba? Very Happy bo w dalszym ciągu nie wiem ile mogę tych ryb wpuścić do wody Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Monika



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7
Skąd: GARDENPLANET

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 2:20 pm    Temat postu: Re: ryby w oczku zimą Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
ale ile na metr sześcienny? bo nie wiem jak to traktować teraz
kilo ryby czy może jedna ryba? bo w dalszym ciągu nie wiem ile mogę tych ryb wpuścić do wody


Przy wyliczaniu ilości ryb do zbiorników sztucznych przyjmuje się przelicznik 1 kg ryb / 1 m3 wody. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ala



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 15

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 2:26 pm    Temat postu: Re: ryby w oczku zimą Odpowiedz z cytatem

monika napisał:
Przy wyliczaniu ilości ryb do zbiorników sztucznych przyjmuje się przelicznik 1 kg ryb / 1 m3 wody. Very Happy


Dzięki za sensowną odpowiedź! Smile
pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

landrynka



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 23

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 11:08 am    Temat postu: Re: ryby w oczku zimą Odpowiedz z cytatem

monika napisał:
Przy wyliczaniu ilości ryb do zbiorników sztucznych przyjmuje się przelicznik 1 kg ryb / 1 m3 wody. Very Happy


Czy to prawda, że w oczku wodnym powinna być nieparzysta ilość ryb? Tak słyszałam. To chyba wg feng-shui. Na dodatek powinno być więcej czerwonych niż czarnych?? Jakie to ma właściwie znaczenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

kamil13



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wedkuje.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

gustav33



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 9

PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jestem drapieżnikiem - od razu mi chęć na rybę przyszła. I to bynajmniej nie w oczku wodnym:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

SklepOase



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 7

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to już wszystko zostało opisane. Do ryb należy dopasować odpowiednią głębokość wody,szczególnie jeżeli mówimy o karpiach. Napisz więcej szczegółow i postaramy się coś doardzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

dena89



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 8

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam preferuje wędkarstwo karpiowe - http://www.wedkuje.pl/jak,wedkarstwo-karpiowe,8767. W oczku wodnym by nie przeszło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

grott



Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu miałem koło domu oczko wodne, jednak musiałem z niego zrezygnować, ponieważ nie miałem czasu się nim zajmować. Oczko wodne wygląda ładnie, ale pochłania naprawdę dużo czasu. Zanim je założyłem nie zastanowiłem się nad tym i powstał duży problem. Zaczęły mi zdychać rybki, ponieważ zbyt rzadko wymieniałem filtry. Gdy jedna ryba zachorowała, zaraz zaraziła wszystkie. Żeby kupić nowe, trzeba było zainwestować kolejne pieniądze. Zimą trzeba w szczególności dbać o oczka wodne, niestety to nie było na moje nerwy.
_________________
Viehhandel warchlaki : Josef Venneker
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna : Oczka wodne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
(c) Intersid.pl | Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Gardenplanet
43-430 Harbutowice 17
telefon kom.: 512 211 033
tel./fax: +48 33 816 88 44
e-mail: biuro@gardenplanet.pl